Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

3 powody, dla których warto zdecydować się na transport materiałów budowlanych za pomocą pojazdów wyposażonych w dźwig HDS

3 powody, dla których warto zdecydować się na transport materiałów budowlanych za pomocą pojazdów wyposażonych w dźwig HDS

Transport HDS znajduje zastosowanie na każdej budowie czy składzie materiałów budowlanych. Liczne zalety tego rozwiązania są doceniane przez specjalistów powiązanych z branżą budowlaną oraz sektorami, wymagającymi przenoszenia towarów o wysokiej masie.

Duża masa i niestandardowe wymiary produktów

Samochody z dźwigiem HDS umożliwiają transport różnego rodzaju towarów, które charakteryzują się wysoką masą lub nietypowymi wymiarami. Ze względu na ich ciężar, bardzo utrudnione lub wręcz niemożliwe byłoby przeniesienie ich siłą ludzkich mięśni. Transport materiałów budowlanych za pomocą hydraulicznego dźwigu samochodowego może obejmować wszelakie elementy, takie jak palety z pustakami, dachówkami czy wyrobami z betonu. HDS umożliwia również przenoszenie maszyn i kontenerów, niezbędnych do realizacji rozmaitych inwestycji budowlanych.

Dodatkowe akcesoria

Dźwig HDS może zostać wyposażony w różnego rodzaju uchwyty, takie jak pasy, zawiesia i widły. Dzięki temu możliwy jest transport materiałów budowlanych praktycznie każdego rodzaju. Za pomocą jednego pojazdu wyposażonego w HDS, można załadować, przetransportować i rozładować dowolny towar, niezbędny na placu budowy. Niweluje to konieczność posiadania dodatkowych maszyn, takich jak stacjonarne dźwigi, wózki widłowe czy ładowarki teleskopowe. Ponadto daleki wysięg dźwigu umożliwia przenoszenie materiałów budowlanych bez konieczności bliskiego podjeżdżania na miejsce rozładunku.

Kompleksowa realizacja usług

Ważną zaletą jest możliwość wykorzystania samochodu z dźwigiem do realizacji zróżnicowanych usług, niezbędnych na poszczególnych etapach budowy. Transport HDS pozwala na przenoszenie i układanie towarów takich jak drewno, palety, materiały sypkie czy ciężkie elementy konstrukcyjne. Zastosowanie tego rodzaju sprzętu jest szczególnie przydatne przy wznoszeniu jedno- lub dwupiętrowych obiektów. Za pomocą dźwigu wybrane produkty można układać zarówno na poziomie gruntu, jak i na wybranych kondygnacjach budynku.

Transport HDS wykorzystywany na budowie przynosi liczne korzyści. Przede wszystkim odciąża pracowników, przyspiesza realizację poszczególnych etapów inwestycji oraz pozwala w łatwy i bezpieczny sposób rozładować materiały nawet o dużej masie i nietypowym kształcie.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.