Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Bezpieczny transport materiałów budowlanych

Bezpieczny transport materiałów budowlanych

Bardzo ważnym elementem pracy na budowie jest zapewnienie bezpieczeństwa znajdującym się tam materiałom budowlanym. Produkty tego typu są szczególnie narażone na uszkodzenia w trakcie ich załadunku, transportu i rozładunku. W celu zminimalizowania ryzyka strat należy zagwarantować im zatem odpowiednią ochronę. W profesjonalnych przedsiębiorstwach budowlanych niezbędne jest powołanie specjalnego działu logistyki, jakim jest transport HDS, którego pracownicy będą odpowiedzialni za transport wszelkich materiałów budowlanych niezbędnych do realizacji projektu.

Do czego służy transport HDS?

Zadaniem transportu HDS jest bezpieczny i w pełni kontrolowany transport materiałów budowlanych o nietypowych gabarytach, dużej wadze czy wysokiej wartości. Wśród nich znajdziemy m.in. podzespoły maszyn, palety, kontenery czy szalunki systemowe. Przy pomocy samochodów ciężarowych wyposażonych w Hydrauliczne Dźwigi Samochodowe (HDS) można również transportować materiały sypkie, takie jak cement, piasek czy żwir oraz materiały lite, czyli cegły, kostki brukowe czy kamienie elewacyjne. W tym przypadku specjalne dźwigi przymocowane do pojazdów ciężarowych umożliwiają szybki, bezpieczny oraz precyzyjny załadunek i wyładunek przewożonych elementów.

Transportu HDS – czy warto skorzystać z tego rozwiązania?

Transport HDS jest stale rozwijającym się i zyskującym na popularności działem logistyki. Transport materiałów budowlanych przy pomocy samochodów z żurawiami odznacza się wysoką jakością – jest szybki, skuteczny i zabezpiecza ciężkie przedmioty o nietypowych gabarytach przed wszelkimi uszkodzeniami. Tego typu pojazdy wyposażono bowiem w szereg systemów chroniących przewożone elementy, takich jak zabezpieczenia lin, osłon, czy wysięgnika. Transport HDS jest bardzo uniwersalny, bezpieczny i szybki, dlatego staje się coraz bardziej popularny zarówno w budownictwie, jak i w przemyśle.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.