home firma szalunki do wykopów szalunki stropowe szalunki ścienne transport HDS Aktualności kontakt

Aktualności

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego - na co zwrócić uwagę?

Obecnie na rynku jest bardzo wiele firm oferujących wypożyczanie sprzętu budowlanego, więc wybór odpowiedniej nie jest wcale łatwy. Część z firm ma bardzo szeroki wybór maszyn i urządzeń budowlanych, inne wyspecjalizowane są w wypożyczaniu określonej grupy osprzętu i narzędzi. Zanim wybierzemy usługi konkretnej firmy warto sprawdzić kilka różnych ofert na rynku i je porównać, tak aby otrzymać najkorzystniejsze warunki. Należy również wziąć pod uwagę kilka kwestii, które powinny mieć wpływ na decyzję przy wyborze wypożyczalni sprzętu.

Czytaj więcej...

5 zalet korzystania z wypożyczalni sprzętu budowlanego

Niezależnie od tego, czy prowadzimy firmę świadcząca usługi budowlane, czy chcemy własnymi siłami wyremontować swój dom lub urządzić ogród, nie musimy już inwestować w drogi sprzęt ryzykując, że po wykorzystaniu dla własnych celów nie uda nam się go potem odsprzedać w satysfakcjonującej cenie. Z pomocą przychodzą coraz liczniejsze w Polsce wypożyczalnie sprzętu budowlanego.

Czytaj więcej...

Szalunki – czym są i do czego służą?

W obecnych czasach możemy zaobserwować intensywny rozwój budownictwa, który w dużej mierze spowodowany jest postępem technologicznym oraz stałym powstawaniem coraz to nowszych aglomeracji miejskich, a także rozwijaniem się zarówno metropolii, jak i mniejszych prowincji.

Czytaj więcej...

Rodzaje szalunków do wykopów: lekkie, średnie i ciężkie

Obecna technika pozwala na pełne zabezpieczenie wykopów przy pomocy szalunków. Są one niezbędne nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale i ciężkie warunki glebowe. Tak jest m.in. w przypadku gdy występuje podłoże sypkie lub jest ono mocno nawodnione. Nowoczesne szalunki są dzisiaj powszechnie dostępne. Można je bezproblemowo zakupić czy wypożyczyć.

Czytaj więcej...

Dźwigi HDS, czyli nieoceniona pomoc w transporcie materiałów

Transport materiałów budowlanych, ściętych drzew, kontenerów morskich i przemysłowych, szalunków czy innych konstrukcji i maszyn niezbędnych podczas prac murarskich i drogowych to zadanie, które wymaga przede wszystkim odpowiedniego sprzętu.

Czytaj więcej...

Cechy szalunków stropowych: wytrzymałość, łatwość montażu i wiele innych

Systemowe szalunki stropowe pod wieloma względami wyprzedzają tradycyjne deskowania. Podstawową różnicą między tymi dwoma typami są materiały, z których się je wykonuje. Szalunki systemowe, zwane również przestawnymi, składają się z ocynkowanych elementów stalowych, drewnianych i wykonanych ze sklejki lub płyty trójwarstwowej, natomiast deskowania tradycyjne wykonuje się jedynie z niskiej jakości drewna.

Czytaj więcej...

Szalunki do wykopów a standardy bezpieczeństwa, czyli BHP w budownictwie

Według zasad BHP montowanie oraz demontowanie szalunków budowlanych, nazywanych popularnie szalunkami, powinno zawsze odbywać się zgodnie z założeniami zawartymi w instrukcji od producenta. Oprócz tego specjalne zastrzeżenia dotyczą terenu montażu szalunków oraz osób, które je stawiają.

Czytaj więcej...

Dlaczego warto wypożyczyć szalunki budowlane?

Firmy budowlane podczas budowy zawsze starają się szukać oszczędności. Bardzo często kwestia ta dotyczy szalunków budowlanych. Firmy zastanawiają się czy szalunki budowlane kupić czy wypożyczyć. Zdecydowanie korzystniejsze będzie wypożyczenie.

Czytaj więcej...

Jakie warunki oferują wypożyczalnie szalunków?

Branża wynajmu deskowań w Polsce od lat prężnie się rozwija. Na rynku funkcjonuje obecnie pokaźna liczba firm trudniących się dzierżawą systemów szalunkowych różnego typu. Firmy budowlane chcące wynająć szalunki mogą liczyć na szeroki asortyment systemów...

Czytaj więcej...

Wynajem szalunków, czy kupno nowych?

Bez systemów szalunkowych trudno wyobrazić sobie nowoczesne budownictwo. Szalunki wykorzystywane są praktycznie przy każdej inwestycji budowlanej – przy tworzeniu fundamentów, konstrukcji betonowych, czy wykopach wysokoprzestrzennych.

Czytaj więcej...

Wypożyczanie sprzętu budowlanego a ograniczanie kosztów

W jednym z wcześniejszych tekstów zastanawialiśmy się nad korzyściami wynikającymi z wynajmu systemów szalunkowych. Jako, że temat jest bardzo obszerny, pomyśleliśmy że warto do niego powrócić i pokazać kolejne zalety korzystania z usług wypożyczalni.

Czytaj więcej...

Wybór stempli budowlanych

Wykonanie monolitycznego stropu żelbetowego wymaga przygotowania solidnie podpartego deskowania. Jak Polska długa i szeroka trwa dyskusja na temat wyboru najlepszych stempli budowlanych. W budownictwie indywidualnym nadal bardziej popularne są stemple wykonane z drewna.

Czytaj więcej...