home firma szalunki do wykopów szalunki stropowe szalunki ścienne transport HDS Aktualności kontakt

Aktualności

Budowa domu jednorodzinnego, a zakup szalunków budowlanych

Budowa domu jednorodzinnego jest wymagającym przedsięwzięciem organizacyjnym, logistycznym i co dla wielu najważniejsze, finansowym.

Czytaj więcej...

Na czym polega szalowanie sufitu?

Szalowanie sufitu – albo też: szalowanie stropu – to niezwykle ważny etap budowy domu. Wśród rodzajów szalunków budowlanych występują specjalne szalunki stropowe. Czym się one charakteryzują

Czytaj więcej...

Jednorazowa inwestycja budowlana? Skorzystaj z wynajmu szalunków stropowych.

Szalunki budowlane są jednym z elementów, bez których budowanie konstrukcji z betonu jest praktycznie niemożliwe. Szalunek składa się z drewnianych desek lub płyt i ma na celu stworzenie tymczasowej konstrukcji, która zostanie wypełniona przez beton.

Czytaj więcej...

Jakie technologie wymagają stosowania szalunków ściennych?

Branża budowlana jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi gospodarki polskiej, jak i światowej. Skutkuje to wprowadzaniem na rynek, rok rocznie, nowych technologii i materiałów budowlanych pozwalających sprostać coraz większym wymaganiom inwestorów.

Czytaj więcej...

Szalunki stropowe – niezbędna podpora podczas stawiania konstrukcji

Prace budowlane wymagają dokładności oraz dużej dbałości o jakoś ich wykonania. Wszystkie niedociągnięcia albo błędy są bowiem przyczyną braku stabilnej konstrukcji czy trwałości.

Czytaj więcej...

Prace kanalizacyjne? Szalunki do wykopów będą niezbędne!

Wszystkie prace modernizacyjne i budowlane powinny być wykonywane z jak największą starannością i dokładnością, ponieważ błędy czy niedociągnięcie podczas pracy prędzej czy później odbiją się na jakości i trwałości wykonanej usługi.

Czytaj więcej...

Szalunki do wykopów lekkie i ciężkie – różnice

Wykopy zazwyczaj są zabezpieczane za pomocą szalunków. Jest to niezbędny element budowy nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, ale również po to, aby przezwyciężyć trudne warunki jeśli chodzi o podłoże.

Czytaj więcej...

Na czym polega szalowanie ścian żelbetowych

Żelazobeton to konstrukcja betonowa wzmocniona od środka elementami stalowymi - prętami gładkimi lub żebrowanymi i uformowana za pomocą deskowania. Żelbet charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na ścisk i rozciąganie, dlatego najchętniej wykorzystuje się go do tworzenia materiałów konstrukcyjnych.

Czytaj więcej...

Podpory ocynkowane, dźwigary i stolik, czyli z czego składa się system szalunków stropowych?

Szalunki stropowe służą do podtrzymania konstrukcji stropów podczas ich budowy. Ich zastosowanie jest nieodłącznym elementem tegoż procesu konstrukcyjnego - bez względu na wielkość i rozległość stropu, w mniejszym lub większym stopniu będziemy musieli z nich skorzystać.

Czytaj więcej...

Jakie są rodzaje szalunków?

Szalunki stanowią nieodzowny element wznoszonych konstrukcji budowlanych. To niezbędnik w budowie, który w ostatnich latach przeszedł chyba najwięcej udoskonaleń technologicznych.

Czytaj więcej...

Zalety transportu HDS

Transport HDS to nazwa usługi, która polega na transportowaniu ciężkich towarów na większe odległości. Samochód do takiego transportu ma urządzenie z platformą dźwigową, którą steruje przeszkolony operator.

Czytaj więcej...

Jak transportować sypkie materiały budowlane?

Przewożenie szeroko rozumianych materiałów sypkich to spore wyzwanie. Materiały sypkie, do których należą między innymi kruszywo, piasek czy też żwir przewozi się różnego rodzaju wywrotkami.

Czytaj więcej...

Na czym polega deskowanie ścian monolitycznych?

Tradycyjne technologie budowlane domów jednorodzinnych zakładają przeważnie murowanie ścian fundamentowych z betonowych bloczków. Po części jest to zrozumiałe, gdyż obniża koszty inwestycji i ją przyspiesza. Ciekawą alternatywą dla niego są tzw. ściany monolityczne. Na czym polegają?

Czytaj więcej...

Czym jest ściana monolityczna i w jaki sposób się ją stawia?

Ściany monolityczne wylewane są w całości z betonu i stosuje się je głównie przy fundamentach, schodach i elementach konstrukcyjnych. W odróżnieniu od ścian fundamentowych z bloczków, cechuje się większą trwałością, szczelnością i co najważniejsze, posiada gładką powierzchnię, dzięki czemu dużo łatwiej nakłada się na nią izolację.

Czytaj więcej...

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego - na co zwrócić uwagę?

Obecnie na rynku jest bardzo wiele firm oferujących wypożyczanie sprzętu budowlanego, więc wybór odpowiedniej nie jest wcale łatwy. Część z firm ma bardzo szeroki wybór maszyn i urządzeń budowlanych, inne wyspecjalizowane są w wypożyczaniu określonej grupy osprzętu i narzędzi. Zanim wybierzemy usługi konkretnej firmy warto sprawdzić kilka różnych ofert na rynku i je porównać, tak aby otrzymać najkorzystniejsze warunki. Należy również wziąć pod uwagę kilka kwestii, które powinny mieć wpływ na decyzję przy wyborze wypożyczalni sprzętu.

Czytaj więcej...

5 zalet korzystania z wypożyczalni sprzętu budowlanego

Niezależnie od tego, czy prowadzimy firmę świadcząca usługi budowlane, czy chcemy własnymi siłami wyremontować swój dom lub urządzić ogród, nie musimy już inwestować w drogi sprzęt ryzykując, że po wykorzystaniu dla własnych celów nie uda nam się go potem odsprzedać w satysfakcjonującej cenie. Z pomocą przychodzą coraz liczniejsze w Polsce wypożyczalnie sprzętu budowlanego.

Czytaj więcej...

Szalunki – czym są i do czego służą?

W obecnych czasach możemy zaobserwować intensywny rozwój budownictwa, który w dużej mierze spowodowany jest postępem technologicznym oraz stałym powstawaniem coraz to nowszych aglomeracji miejskich, a także rozwijaniem się zarówno metropolii, jak i mniejszych prowincji.

Czytaj więcej...

Rodzaje szalunków do wykopów: lekkie, średnie i ciężkie

Obecna technika pozwala na pełne zabezpieczenie wykopów przy pomocy szalunków. Są one niezbędne nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale i ciężkie warunki glebowe. Tak jest m.in. w przypadku gdy występuje podłoże sypkie lub jest ono mocno nawodnione. Nowoczesne szalunki są dzisiaj powszechnie dostępne. Można je bezproblemowo zakupić czy wypożyczyć.

Czytaj więcej...

Dźwigi HDS, czyli nieoceniona pomoc w transporcie materiałów

Transport materiałów budowlanych, ściętych drzew, kontenerów morskich i przemysłowych, szalunków czy innych konstrukcji i maszyn niezbędnych podczas prac murarskich i drogowych to zadanie, które wymaga przede wszystkim odpowiedniego sprzętu.

Czytaj więcej...

Cechy szalunków stropowych: wytrzymałość, łatwość montażu i wiele innych

Systemowe szalunki stropowe pod wieloma względami wyprzedzają tradycyjne deskowania. Podstawową różnicą między tymi dwoma typami są materiały, z których się je wykonuje. Szalunki systemowe, zwane również przestawnymi, składają się z ocynkowanych elementów stalowych, drewnianych i wykonanych ze sklejki lub płyty trójwarstwowej, natomiast deskowania tradycyjne wykonuje się jedynie z niskiej jakości drewna.

Czytaj więcej...

Szalunki do wykopów a standardy bezpieczeństwa, czyli BHP w budownictwie

Według zasad BHP montowanie oraz demontowanie szalunków budowlanych, nazywanych popularnie szalunkami, powinno zawsze odbywać się zgodnie z założeniami zawartymi w instrukcji od producenta. Oprócz tego specjalne zastrzeżenia dotyczą terenu montażu szalunków oraz osób, które je stawiają.

Czytaj więcej...

Dlaczego warto wypożyczyć szalunki budowlane?

Firmy budowlane podczas budowy zawsze starają się szukać oszczędności. Bardzo często kwestia ta dotyczy szalunków budowlanych. Firmy zastanawiają się czy szalunki budowlane kupić czy wypożyczyć. Zdecydowanie korzystniejsze będzie wypożyczenie.

Czytaj więcej...

Jakie warunki oferują wypożyczalnie szalunków?

Branża wynajmu deskowań w Polsce od lat prężnie się rozwija. Na rynku funkcjonuje obecnie pokaźna liczba firm trudniących się dzierżawą systemów szalunkowych różnego typu. Firmy budowlane chcące wynająć szalunki mogą liczyć na szeroki asortyment systemów...

Czytaj więcej...

Wynajem szalunków, czy kupno nowych?

Bez systemów szalunkowych trudno wyobrazić sobie nowoczesne budownictwo. Szalunki wykorzystywane są praktycznie przy każdej inwestycji budowlanej – przy tworzeniu fundamentów, konstrukcji betonowych, czy wykopach wysokoprzestrzennych.

Czytaj więcej...

Wypożyczanie sprzętu budowlanego a ograniczanie kosztów

W jednym z wcześniejszych tekstów zastanawialiśmy się nad korzyściami wynikającymi z wynajmu systemów szalunkowych. Jako, że temat jest bardzo obszerny, pomyśleliśmy że warto do niego powrócić i pokazać kolejne zalety korzystania z usług wypożyczalni.

Czytaj więcej...

Wybór stempli budowlanych

Wykonanie monolitycznego stropu żelbetowego wymaga przygotowania solidnie podpartego deskowania. Jak Polska długa i szeroka trwa dyskusja na temat wyboru najlepszych stempli budowlanych. W budownictwie indywidualnym nadal bardziej popularne są stemple wykonane z drewna.

Czytaj więcej...

Rodzaje szalunków ściennych: średnio i lekko gabarytowe

Szalunki ścienne przeznaczone są do prowadzenia popularnych prac budowlanych. Wymagane są podczas wykonywania monolitycznych konstrukcji betonowych. Upraszczając można stwierdzić, że szalunku ścienne są formą, która wypełniana jest mieszanką betonową.

Czytaj więcej...

Stalowe malowane i ocynkowane, czyli rodzaje podpór w szalunkach stropowych

Profesjonalne stemple budowlane wykonane są ze stali. Użyty materiał sprawia, że są one niezwykle wytrzymałe i trwałe. Dzięki dużej nośności, stosowanie podpór metalowych zdecydowanie podwyższa poziom bezpieczeństwa na placu budowy.

Czytaj więcej...

Szybki montaż, maksymalne bezpieczeństwo, ręczne przestawianie - zalety szalunków ściennych

W jednym z poprzednich wpisów poruszaliśmy temat zalet wynikających ze stosowania lekko i średnio gabarytowych szalunków ściennych. Temat jest bardzo interesujący, dlatego doczekał się rozwinięcia.

Czytaj więcej...

Szalunki do wykopów – wpływ na podniesienie bezpieczeństwa na placu budowy

Bezpieczeństwo pracowników to jeden z najgorętszych tematów dotyczących branży budowlanej. Niestety, pomimo postępu technologicznego, stosowania dobrych praktyk i powszechnego przestrzegania zasad i przepisów BHP, branżę nadal cechuje wysoka wypadkowość, która jest powodem poważnych kosztów.

Czytaj więcej...

Transport materiałów budowlanych pojazdami wyposażonymi w dźwigi HDS

Każdego dnia niezliczona ilość materiałów budowlanych jest przewożona z firm produkujących na place budowy, takie jak obiekty handlowe, domy rodzinne oraz budynki mieszkaniowe. Jednocześnie, transport materiałów wielkogabarytowych to podstawa.

Czytaj więcej...

Jak długo trwa zabezpieczenie wykopów szalunkami?

Czas zastosowania szalunków przy głębokich wykopach wynosi od około dwóch nawet do czterech tygodni. Wszystko jest uzależnione od tempa stężenia betonu, a także między innymi panujących warunków atmosferycznych oraz wielkości danego obiektu. Po zastygnięciu fundamentów wykonanych z mieszanki betonowej, szalunki są usuwane.

Czytaj więcej...

Rozwój aglomeracji miejskich a wzrost zapotrzebowania na szalunki i inne materiały budowlane

W czasach intensywnego rozwoju licznych aglomeracji miejskich oraz postępu cywilizacyjnego, wzrasta również zapotrzebowanie na szalunki oraz inne materiały budowlane. Wszystko jednak jest związane z pewnymi ograniczeniami na tle urbanistycznym, a co za tym idzie - projektanci są zmuszeni do stosowania zabezpieczeń wszelkich wykopów budowlanych odpowiednimi sposobami.

Czytaj więcej...

W jaki sposób zabezpieczać ziemne roboty budowlane w głębokich wykopach?

Zabezpieczanie ziemnych robotów budowlanych w głębokich wykopach jest niezwykle ważne w kontekście bezpieczeństwa, a także zapobieganiu oberwania się, bądź obsunięcia skarpy. Zabezpieczenia stosuje się we wszystkich rodzajach gruntów, bowiem pozwalają uzyskać nie tylko maksymalną wydajność przy jak najkrótszym czasie prac, ale również i wykorzystują w pełni środki produkcji.

Czytaj więcej...

Czym są szalunki ścienne i czy nowoczesna budowa może się bez nich obyć?

Nie ma możliwości, by nowoczesna budowa obyła się bez szalunków ściennych. Ich celem jest stworzenie form będących następnie wypełnianych mieszanką betonową. Na początku robi się szalunek, a następnie wypełnia przestrzeń dzięki niemu powstałą cementem.

Czytaj więcej...

Wynajem szalunków stropowych usprawni Twoją budowę

Techniki szalowania i szalunki od wielu lat ulegały znacznym zmianom, ale nie ulega wątpliwości, że szalunki zawsze będą elementem niezbędnym podczas budowy schodów czy konstrukcji na bazie betonu. Częstym pytaniem, które zadajemy sobie podczas planowania konstrukcji jest dylemat, czy lepiej stworzyć własne szalunki czy pokusić się o wynajem szalunków.

Czytaj więcej...

Budowa ścian przy użyciu szalunków ściennych

Budowa ścian przy użyciu szalunków ściennych z nowoczesnych, lekkich materiałów jest odpowiedzią na potrzeby firmy budowlanych oraz inwestorów. Jeszcze do niedawna budowlańcy nie wyobrażali sobie innego systemu tworzenia szalunków, niż ciężkie drewniane konstrukcje.

Czytaj więcej...

Nowoczesne sposoby deskowania – szalunki ścienne

Branża budowlana nieustannie się rozwija. Chcąc być na bieżąco należy śledzić najnowsze rozwiązania, materiały i sposoby. Jedną z takich nowości jest nowoczesny sposób deskowania, który nazywa się szalunek ścienny. Jest to rodzaj budowania ścian właśnie przy pomocy tego typu szalunku. Natomiast sam szalunek to tymczasowe formy monolitycznej konstrukcji z betonu.

Czytaj więcej...