home firma szalunki do wykopów szalunki stropowe szalunki ścienne transport HDS Aktualności kontakt

Aktualności

Postaw na wygodę. Kilka słów o zaletach stosowania szalunków ściennych

W czasie budowy ścian różnego rodzaju obiektów nie obejdziemy się bez porządnego i bezpiecznego systemu szalunków ściennych. Z dość obszernej listy tych najpopularniejszych wyodrębnimy: szalunki ścienne lekkie, średniogabarytowe i szalunki ciężkie.

Czytaj więcej...

Budowa domu – gdzie szukać oszczędności?

Zastanawiasz się, w jaki sposób zminimalizować koszty związane z budową domu? Zebraliśmy dla Ciebie kilka wskazówek! Istnieją sprawdzone sposoby na zredukowanie kosztów budowy domu, na przykład kupno tańszych komponentów czy wyszukiwanie firmy z najtańszą ofertą budowy.

Czytaj więcej...

Transport i składowanie materiałów budowlanych w trudnych warunkach pogodowych – na co zwrócić uwagę?

Jednym z pierwszych kroków przed rozpoczęciem prac budowlanych jest zakup niezbędnych materiałów. Wiele osób bagatelizuje jednak bardzo ważny aspekt transportu oraz składowania materiałów na posesji, co może przynieść nam przykre niespodzianki w przyszłości.

Czytaj więcej...

Przymrozki i duża wilgotność – czy uniemożliwiają użytkowanie szalunków?

Szalunki to konstrukcje wykonywane z drewna (rzadziej z metalu), które wspomagają nadawanie odpowiedniego kształtu mieszance z betonu. Nie pozwalają na wypłynięcie betonu z formy, dzięki czemu można uzyskać stabilne elementy o precyzyjnym kształcie.

Czytaj więcej...

Kiedy wykorzystuje się szalunki tracone?

Szalowanie (inaczej deskowanie) to niezbędny proces podczas tworzenia monolitycznych konstrukcji z betonu. Stawianie szalunku zawsze poprzedza na budowie takie prace jak wylewanie fundamentów, wieńców, schodów czy stropów.

Czytaj więcej...

Jak zabezpieczyć szalunki przed sezonem jesienno-zimowym? – poradnik

Szalunki to konstrukcje wykorzystywane niemal na każdym placu budowy. Ich składowanie i użytkowanie w sezonie jesienno-zimowym wymaga jednak zachowania pewnych standardów.

Czytaj więcej...

Jak prawidłowo instalować i użytkować szalunki stropowe? – poradnik

Szalunki stropowe są wykorzystywane na większości współczesnych placów budowy. Ich głównym zadaniem jest podtrzymanie konstrukcji stropu do czasu uzyskania przez niego pełnej wytrzymałości. Co warte jednak zaznaczenia, pomimo ogromnej popularności tego typu szalowań na etapie ich montażu, użytkowania i demontażu często dochodzi do wielu błędów.

Czytaj więcej...

Montaż i demontaż szalunków - jak przebiega?

Szalunki są powszechnie wykorzystywane w budownictwie. Ze względu na fakt, iż na rynku dostępne są różne typy tego rodzaju konstrukcji, możliwe stało się ich precyzyjne dostosowanie do rodzaju realizowanej inwestycji.

Czytaj więcej...

Jakie elementy wchodzą w skład szalunków stropowych? – poradnik

Szalunki stropowe są systemem podtrzymującym strop, dzięki któremu możliwe jest tworzenie poziomych powierzchni z betonu bez ryzyka, że cała konstrukcja ulegnie zawaleniu.

Czytaj więcej...

Z czego mogą być wykonane szalunki?

Szalowanie, zwane również deskowaniem, stanowi formę, której zadaniem jest zabezpieczanie ścian wykopu (szalowania do wykopów) lub nadawanie kształtu wylewanej mieszance betonowej (szalowania stropowe i ścienne).

Czytaj więcej...

Standardowe i bardziej nietypowe sposoby na wykorzystanie szalunków

Wykonywanie szalunków, nazywane też szalowaniem lub deskowaniem to metoda, która polega na skonstruowaniu formy, której wypełnienie mieszanką betonową pozwoli na uzyskanie określonego kształtu.

Czytaj więcej...

Jak dobrać odpowiedni szalunek stropowy?

Szalunki stropowe, zwane deskowaniem stropowym, umożliwiają wykonywanie poziomych elementów betonowych, czyli stropów. Są niezbędne zwłaszcza przy wznoszeniu konstrukcji wielopoziomowych. Czym zatem charakteryzują się tego typu szalunki i jak je właściwie dobierać?

Czytaj więcej...

Podstawowe parametry szalunków do wykopów

Szalunki do wykopów służą do zabezpieczania wykopów ziemnych przed osuwaniem się gruntu. Elementy te są niezbędne do prowadzenia tego typu prac w każdym rodzaju gruntu, ponieważ zapewniają bezpieczeństwo pracy robotnikom.

Czytaj więcej...

Transport materiałów budowlanych – o czym warto pamiętać?

2019 był rokiem szczególnym, jeśli chodzi o branżę budowlaną w Polsce. Liczba nowo rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych sięgnęła bowiem blisko 240 tysięcy. Nie pozostało to bez wpływu na sektor transportu materiałów budowlanych, który to osiągnął również znaczny wzrost obrotów w stosunku do lat poprzednich.

Czytaj więcej...

Branża budowlana w obliczu pandemii koronawirusa

Branża budowlana to jeden z sektorów gospodarki, który w czasie pandemii koronawirusa nie wstrzymał działalności. Jednak zmniejszona ilość zleceń i ograniczenie zakresu usług poważnie wpłynęło na kondycję poszczególnych przedsiębiorstw. Do przywrócenia ich płynności finansowej, konieczne jest więc szukanie oszczędności i ogólna optymalizacja kosztów.

Czytaj więcej...

Szalunki z płyt, desek i systemowe – porównanie rozwiązań

Szalowanie, zwane inaczej deskowaniem, stanowi jeden z pierwszych etapów przy wznoszeniu budowli. Jego prawidłowe wykonanie warunkuje bezpieczeństwo budowniczych i mieszkańców oraz trwałość konstrukcji. Szalunek tworzą tymczasowe konstrukcje z drewna, płyt lub elementów metalowych, do których wlewana jest mieszanka betonu. W ten sposób betonowe bloki zyskują odpowiedni kształt.

Czytaj więcej...

Czym jest szalunek tracony?

Szalowanie, określane również mianem deskowania, to tymczasowa konstrukcja umożliwiająca nadawanie mieszance betonowej odpowiedniego kształtu. Szalunki mogą być wykonane z drewna, płyt, sklejki wodoodpornej lub metalu. Deskowanie służy przede wszystkim do wykonywania konstrukcji betonowych i żelbetonowych, a rzadziej jest stosowane do produkcji prefabrykatów.

Czytaj więcej...

Jak przygotować szalunki do realizacji nowej inwestycji?

Szalunki zwane również deskowaniem są rodzajem form, służących do nadawania określonego kształtu mieszance betonowej lub zapobiegania obsypywaniu się brzegów wykopów. Zasadniczo można je podzielić na indywidualne (stosowane jednorazowo, najczęściej przy realizacji małych lub nietypowych konstrukcji betonowych) oraz inwentaryzowane (wykorzystywane wielokrotnie pod warunkiem właściwego ich użytkowania). Jak zatem dbać o deskowania wielokrotnego użytku i jaką rolę w tym procesie odgrywa piaskowanie szalunków?

Czytaj więcej...

Dźwig HDS i jego zastosowanie – kompendium wiedzy

Dźwig HDS, czyli hydrauliczny dźwig samochodowy to dźwignia zamontowana na pojeździe ciężarowym lub dostawczym. Cechuje się on szerokim zakresem zastosowania, szczególnie w przemyśle budowlanym i transportowym.

Czytaj więcej...

Jak prawidłowo przeprowadzić szalowanie schodów? – specjalistyczny poradnik

Właściwie dopasowany szalunek jest niezbędny w trakcie budowy schodów betonowych i żelbetowych. Tego typu tymczasową konstrukcję możemy wykonać własnoręcznie lub skorzystać z usług firm wynajmujących profesjonalnie przygotowane deskowania.

Czytaj więcej...

Murowanie ścian z otworami okiennymi i drzwiowymi przy użyciu szalunków

Szalunki ścienne to rodzaj form budowlanych, których zadaniem jest nadawanie kształtu mieszance betonowej lub żelbetonowej. Z zasady są to konstrukcje tymczasowe wykonywane z różnego rodzaju materiałów (m.in. drewna, płyt wodoodpornych i stali ocynkowanej) i charakteryzujące się możliwością szybkiego i łatwego demontażu.

Czytaj więcej...

Wykorzystanie dźwigu HDS przy transporcie materiałów budowlanych – zalety rozwiązania

Pojęcie samochodu czy dźwigu HDS bardzo często stosowane jest w branży budowlanej, transportowej, przemysłowej czy leśnej. Wykorzystanie tego typu pojazdów zasadniczo jest zatem bardzo powszechne. Jednak co kryje się pod tym tajemniczym skrótem i jakie są zalety tego rozwiązania?

Czytaj więcej...

Wznoszenie ścian przy użyciu szalunków – specjalistyczny poradnik

Budowa ścian powinna być wykonywana z maksymalną starannością, aby na długo zachowały one swoje właściwości nośne. Zarówno duże przedsiębiorstwa budowlane, jak i drobni przedsiębiorcy, wykorzystują w tym celu szalunki ścienne, które znacząco ułatwiają i przyspieszają proces wznoszenia ścian.

Czytaj więcej...

Wykorzystanie szalunków budowlanych zimą – na co zwrócić uwagę?

Wiele osób zastanawia się nad zasadnością szalowania w okresie jesienno-zimowym, gdy temperatury utrzymują się poniżej zera i występują wzmożone opady deszczu czy śniegu. Wykorzystanie szalunków budowlanych w tym czasie oczywiście jest możliwe, jednak nie należy do najłatwiejszych i wiąże się z koniecznością wykonania kilku dodatkowych czynności.

Czytaj więcej...

Podstawowe zasady szalowania w trakcie mrozów - poradnik

Jeszcze kilka lat temu prace związane z wylewaniem betonu w zimowych warunkach były niemal niemożliwe do przeprowadzenia. Jednakże budownictwo to prężne rozwijająca się branża, a techniki wznoszenia budynków oraz wykorzystywane materiały budowlane są stale udoskonalane.

Czytaj więcej...

Szalunki budowlane a bezpieczeństwo pracy przy realizacji inwestycji

Szalunki budowlane są niezbędne do zachowania bezpieczeństwa podczas wykonywania konstrukcji betonowych. Moduły tego typu umożliwiają bowiem wykonywanie lekkich nadproży, potężnych stropów czy pionowych elementów betonowych, zapewniając przy tym pełne bezpieczeństwo ekipy budowlanej. Jednak jakie funkcje pełnią określone typy szalunków?

Czytaj więcej...

Jak wykonać szalowanie fundamentów? – poradnik

Fundamenty to jeden z podstawowych oraz najczęściej wykorzystywanych sposobów na posadowienie budynku mieszkalnego czy też przemysłowego. Do ich wykonania zwykle konieczne jest zastosowanie szalunków stworzonych samodzielnie lub gotowych systemów szalunkowych. Jak zatem powinno przebiegać szalowanie fundamentów?

Czytaj więcej...

Realizacja inwestycji budowlanych jesienną porą – czy niezbędne będą szalunki?

Jesień zasadniczo nie jest najlepszą porą na prowadzenie prac budowlanych czy konstrukcyjnych. Jednak przy wsparciu odpowiedniego sprzętu, można zminimalizować niedogodności wynikające z niesprzyjających warunków atmosferycznych. W tym przypadku niezbędne mogą okazać się szalunki.

Czytaj więcej...

Naprawy szalunków – jakie elementy będą wymagały regularnego serwisowania?

Na placu budowy wykorzystywane są różnego rodzaju szalunki. W zależności od wznoszonego elementu konstrukcji możemy spotkać szalunki ścienne, szalunki stropowe, a także szalunki do wykopów. Każdy z nich w wyniku eksploatacji ulega niszczeniu i wymaga regularnej renowacji. Tylko dzięki odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym zadania realizowane przy ich wykorzystaniu będą w pełni bezpieczne i skuteczne.

Czytaj więcej...

Rodzaje i sposoby wykorzystania szalunków, czyli ich rola we wznoszeniu budynków

Szalunki są elementem niezbędnym na każdej budowie, gdyż służą do formowania betonu w przypadku konstrukcji, takich jak fundamenty, ściany, stropy czy wieńce. Ze względu na szybkość i wygodę stosowania gotowych elementów, dużą popularnością cieszy się wynajem szalunków o wszelakim przeznaczeniu.

Czytaj więcej...

Bezpieczny przewóz materiałów budowlanych jesienną porą

Warunki atmosferyczne panujące w jesiennych miesiącach stanowią duże utrudnienie dla transportu materiałów budowlanych. Ulewny deszcz, silny wiatr, duże amplitudy temperatur czy podmokłe podłoże znacząco wydłuża bowiem proces załadunku, rozładunku czy montażu pustaków, płyt, szalunków i innych elementów konstrukcyjnych. Aby bezpiecznie dowieźć wybrane materiały na miejsce, należy zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie na czas transportu oraz sprawne rozładowanie na placu budowy.

Czytaj więcej...

Szalunki z płyt czy szalunki systemowe? – porównanie rozwiązań

Szalunki są elementem wykorzystywanym na każdej budowie. Odpowiednio dobrane i przygotowane, pozwalają na wykonanie solidnych konstrukcji betonowych, takich jak fundamenty, stropy, schody, czy nadproża. Inwestorzy mogą zdecydować się na użycie szalunków z płyt lub szalunków systemowych. Każde z rozwiązań posiada określone zalety, które warto wziąć pod uwagę, planując wylewanie elementów betonowych.

Czytaj więcej...

Szalowanie fundamentów – na co zwrócić uwagę?

Szalunki do wykopów są konieczne podczas wykonywania wszelkich prac fundamentowych oraz ziemnych na placu budowy. Jakie wyróżniamy rodzaje tego typu komponentów? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu lub wynajmu szalunków fundamentowych?

Czytaj więcej...

Z jakich materiałów mogą być wykonane szalunki? – poradnik

Stosowanie szalunków jest niezbędne podczas tworzenia konstrukcji betonowych lub żelbetonowych. Do szalowania lub inaczej deskowania najczęściej wykorzystuje się metal, drewno lub płyty (np. ze sklejki wodoodpornej lub wiórowej). Na rynku dostępne są szalunki stałe i tymczasowe, które różnią się przeznaczeniem oraz właściwościami.

Czytaj więcej...

Szalunki systemowe – gotowe rozwiązanie, które przyspieszy przebieg prac budowlanych

Szalowanie, zwane też deskowaniem, ma zastosowanie na każdym etapie prac budowlanych, podczas których niezbędne są formy do wylewania fundamentów, stropów i ścian oraz elementów wewnętrznych, takich jak schody, cokoły czy nadproża. Najczęściej stosowanym obecnie rozwiązaniem jest szalowanie systemowe przy użyciu szalunków na wynajem.

Czytaj więcej...

Czyszczenie, naprawa lub remont szalunków

Szalunki do wykopów czy do wykonywania stropów i ścian są niezbędne na każdej budowie. Ulegają one jednak istotnym obciążeniom ze względu na uciążliwe środowisko pracy. Stosunkowo szybko dochodzi bowiem do ich silnego zabrudzenia i niszczenia.

Czytaj więcej...

3 powody, dla których warto zdecydować się na transport materiałów budowlanych za pomocą pojazdów wyposażonych w dźwig HDS

Transport HDS znajduje zastosowanie na każdej budowie czy składzie materiałów budowlanych. Liczne zalety tego rozwiązania są doceniane przez specjalistów powiązanych z branżą budowlaną oraz sektorami, wymagającymi przenoszenia towarów o wysokiej masie.

Czytaj więcej...

Szalunki stropowe – podstawowe elementy systemu i ich właściwości

W ostatnich latach znacznie wzrosła liczba różnego rodzaju złożonych konstrukcji stropowych oraz słupów wykonywanych z betonu. Znalazło to swoje odzwierciedlenie w konieczności doboru odpowiednich do danego zadania szalunków systemowych.

Czytaj więcej...

Bezpieczny transport materiałów budowlanych – poradnik

Bardzo ważnym elementem pracy na budowie jest zapewnienie bezpieczeństwa znajdującym się tam materiałom budowlanym. Produkty tego typu są szczególnie narażone na uszkodzenia w trakcie ich załadunku, transportu i rozładunku.

Czytaj więcej...

Transport szalunków – jaką metodę wybrać?

Szalunki do wykopów, stropowe czy ścienne to elementy niezbędne przy wznoszeniu wszelkich konstrukcji budowlanych. Instalowane są w miejscach, w których powstać mają rozmaite formy wykonane z betonu czy żelbetonu. Szalunki nadają im bowiem odpowiedni kształt i rozmiar.

Czytaj więcej...

Jak odpowiednio dobrać szalunek do konstrukcji? – poradnik

Szalunek to swojego rodzaju forma, za pomocą której wykonuje się betonowe czy żelbetonowe konstrukcje. W miejscu powstawania fundamentu, ściany czy stropu, instalowany jest szalunek, który następnie uzupełniany jest zbrojeniem oraz betonem. Deskowanie daje pewność, że świeża mieszanka betonowa po czasie uzyska pożądany kształt i nie rozleje się poza formę. W momencie, gdy beton wyschnie i odpowiednio się zwiąże, możliwy jest demontaż szalunku.

Czytaj więcej...

W jakiej sytuacji niezbędny będzie transport HDS?

Podczas realizacji różnorodnych inwestycji budowlanych, bardzo istotną kwestię stanowi odpowiednia kooperacja z punktami handlowymi specjalizującymi się w sprzedaży materiałów budowlanych, a także z podmiotami wynajmującymi sprzęt ogólnobudowlany. Profesjonalne firmy obsługujące ten segment branży budowlanej, zwykle posiadają w swojej ofercie również usługę transportową.

Czytaj więcej...

Najczęstsze błędy związane z doborem i zastosowaniem szalunków

Większość współczesnych inwestycji budowlanych obejmuje rozmaite elementy wykonane z betonu. Na estetykę i jakość ich wykończenia mają wpływ nie tylko rodzaj i metoda betonowania, ale również dobór odpowiedniego szalunku. Zaniedbanie tej kwestii może generować wiele błędów, utrudniających terminową realizację projektu. . Jakie błędy związane z doborem i zastosowaniem szalunków są popełnianie najczęściej?

Czytaj więcej...

W jakich warunkach naturalnych sprawdzą się szalunki do wykopów?

W każdym miejscu, w którym prowadzone są prace budowlane, niezbędne jest zastosowanie szalunków, czyli konstrukcji nadających odpowiedni kształt mieszance betonowej. Szalunki zazwyczaj wykonywane są z drewna, wodoodpornej sklejki lub metalu. Zasadniczo stosuje się je do budowy fundamentów, ścian oraz stropów. Gdy beton się zwiąże, szalunki są rozmontowywane i mogą być ponownie użyte na budowie.

Czytaj więcej...

Szalunki – sposoby wykorzystania przy budowie domu

Systemowe podejście do tworzenia betonowych konstrukcji pozwala na wykonanie elementów o monolitycznej strukturze w stosunkowo krótkim czasie. Profesjonalne zalewanie powierzchni za pomocą betonu, możliwe jest dzięki zastosowaniu szalunków oraz specjalnego systemu ich mocowań.

Czytaj więcej...

Szalunki ścienne – podstawa nowoczesnego budownictwa

Postęp w branży technologicznej wpływa zarówno na materiał, jak i oczekiwania projektantów co do wyglądu i jakości betonowych elementów architektonicznych.

Czytaj więcej...

O czym należy pamiętać, wybierając szalunki stropowe

Dobór szalunków stropowych nie jest sprawą tak łatwą, jak mogłoby się wydawać. Nowe rozwiązania architektoniczne i konstrukcyjne zmuszają kierowników budowy, aby patrzeć nieco szerzej na tę kwestię. Jak właściwie wybrać szalunki stropowe?

Czytaj więcej...

Szalunki na wynajem–to się opłaca!

Szalunki budowlane to ważny element każdego placu budowy. Bez szalunków nie ma mowy o rozpoczęciu prac budowlanych, już na etapie tworzenia fundamentów są one niezbędne.

Czytaj więcej...

Do jakich prac wykorzystuje się szalunki do wykopów lekkie?

Prace ziemne wiążą się z określonym stopniem zabezpieczenia pracowników podczas wykonywania zadań im powierzonych.

Czytaj więcej...

Budowa domu jednorodzinnego, a zakup szalunków budowlanych

Budowa domu jednorodzinnego jest wymagającym przedsięwzięciem organizacyjnym, logistycznym i co dla wielu najważniejsze, finansowym.

Czytaj więcej...

Na czym polega szalowanie sufitu?

Szalowanie sufitu – albo też: szalowanie stropu – to niezwykle ważny etap budowy domu. Wśród rodzajów szalunków budowlanych występują specjalne szalunki stropowe. Czym się one charakteryzują

Czytaj więcej...

Jednorazowa inwestycja budowlana? Skorzystaj z wynajmu szalunków stropowych.

Szalunki budowlane są jednym z elementów, bez których budowanie konstrukcji z betonu jest praktycznie niemożliwe. Szalunek składa się z drewnianych desek lub płyt i ma na celu stworzenie tymczasowej konstrukcji, która zostanie wypełniona przez beton.

Czytaj więcej...

Jakie technologie wymagają stosowania szalunków ściennych?

Branża budowlana jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi gospodarki polskiej, jak i światowej. Skutkuje to wprowadzaniem na rynek, rok rocznie, nowych technologii i materiałów budowlanych pozwalających sprostać coraz większym wymaganiom inwestorów.

Czytaj więcej...

Szalunki stropowe – niezbędna podpora podczas stawiania konstrukcji

Prace budowlane wymagają dokładności oraz dużej dbałości o jakoś ich wykonania. Wszystkie niedociągnięcia albo błędy są bowiem przyczyną braku stabilnej konstrukcji czy trwałości.

Czytaj więcej...

Prace kanalizacyjne? Szalunki do wykopów będą niezbędne!

Wszystkie prace modernizacyjne i budowlane powinny być wykonywane z jak największą starannością i dokładnością, ponieważ błędy czy niedociągnięcie podczas pracy prędzej czy później odbiją się na jakości i trwałości wykonanej usługi.

Czytaj więcej...

Szalunki do wykopów lekkie i ciężkie – różnice

Wykopy zazwyczaj są zabezpieczane za pomocą szalunków. Jest to niezbędny element budowy nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, ale również po to, aby przezwyciężyć trudne warunki jeśli chodzi o podłoże.

Czytaj więcej...

Na czym polega szalowanie ścian żelbetowych

Żelazobeton to konstrukcja betonowa wzmocniona od środka elementami stalowymi - prętami gładkimi lub żebrowanymi i uformowana za pomocą deskowania. Żelbet charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na ścisk i rozciąganie, dlatego najchętniej wykorzystuje się go do tworzenia materiałów konstrukcyjnych.

Czytaj więcej...

Podpory ocynkowane, dźwigary i stolik, czyli z czego składa się system szalunków stropowych?

Szalunki stropowe służą do podtrzymania konstrukcji stropów podczas ich budowy. Ich zastosowanie jest nieodłącznym elementem tegoż procesu konstrukcyjnego - bez względu na wielkość i rozległość stropu, w mniejszym lub większym stopniu będziemy musieli z nich skorzystać.

Czytaj więcej...

Jakie są rodzaje szalunków?

Szalunki stanowią nieodzowny element wznoszonych konstrukcji budowlanych. To niezbędnik w budowie, który w ostatnich latach przeszedł chyba najwięcej udoskonaleń technologicznych.

Czytaj więcej...

Zalety transportu HDS

Transport HDS to nazwa usługi, która polega na transportowaniu ciężkich towarów na większe odległości. Samochód do takiego transportu ma urządzenie z platformą dźwigową, którą steruje przeszkolony operator.

Czytaj więcej...

Jak transportować sypkie materiały budowlane?

Przewożenie szeroko rozumianych materiałów sypkich to spore wyzwanie. Materiały sypkie, do których należą między innymi kruszywo, piasek czy też żwir przewozi się różnego rodzaju wywrotkami.

Czytaj więcej...

Na czym polega deskowanie ścian monolitycznych?

Tradycyjne technologie budowlane domów jednorodzinnych zakładają przeważnie murowanie ścian fundamentowych z betonowych bloczków. Po części jest to zrozumiałe, gdyż obniża koszty inwestycji i ją przyspiesza. Ciekawą alternatywą dla niego są tzw. ściany monolityczne. Na czym polegają?

Czytaj więcej...

Czym jest ściana monolityczna i w jaki sposób się ją stawia?

Ściany monolityczne wylewane są w całości z betonu i stosuje się je głównie przy fundamentach, schodach i elementach konstrukcyjnych. W odróżnieniu od ścian fundamentowych z bloczków, cechuje się większą trwałością, szczelnością i co najważniejsze, posiada gładką powierzchnię, dzięki czemu dużo łatwiej nakłada się na nią izolację.

Czytaj więcej...

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego - na co zwrócić uwagę?

Obecnie na rynku jest bardzo wiele firm oferujących wypożyczanie sprzętu budowlanego, więc wybór odpowiedniej nie jest wcale łatwy. Część z firm ma bardzo szeroki wybór maszyn i urządzeń budowlanych, inne wyspecjalizowane są w wypożyczaniu określonej grupy osprzętu i narzędzi. Zanim wybierzemy usługi konkretnej firmy warto sprawdzić kilka różnych ofert na rynku i je porównać, tak aby otrzymać najkorzystniejsze warunki. Należy również wziąć pod uwagę kilka kwestii, które powinny mieć wpływ na decyzję przy wyborze wypożyczalni sprzętu.

Czytaj więcej...

5 zalet korzystania z wypożyczalni sprzętu budowlanego

Niezależnie od tego, czy prowadzimy firmę świadcząca usługi budowlane, czy chcemy własnymi siłami wyremontować swój dom lub urządzić ogród, nie musimy już inwestować w drogi sprzęt ryzykując, że po wykorzystaniu dla własnych celów nie uda nam się go potem odsprzedać w satysfakcjonującej cenie. Z pomocą przychodzą coraz liczniejsze w Polsce wypożyczalnie sprzętu budowlanego.

Czytaj więcej...

Szalunki – czym są i do czego służą?

W obecnych czasach możemy zaobserwować intensywny rozwój budownictwa, który w dużej mierze spowodowany jest postępem technologicznym oraz stałym powstawaniem coraz to nowszych aglomeracji miejskich, a także rozwijaniem się zarówno metropolii, jak i mniejszych prowincji.

Czytaj więcej...

Rodzaje szalunków do wykopów: lekkie, średnie i ciężkie

Obecna technika pozwala na pełne zabezpieczenie wykopów przy pomocy szalunków. Są one niezbędne nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale i ciężkie warunki glebowe. Tak jest m.in. w przypadku gdy występuje podłoże sypkie lub jest ono mocno nawodnione. Nowoczesne szalunki są dzisiaj powszechnie dostępne. Można je bezproblemowo zakupić czy wypożyczyć.

Czytaj więcej...

Dźwigi HDS, czyli nieoceniona pomoc w transporcie materiałów

Transport materiałów budowlanych, ściętych drzew, kontenerów morskich i przemysłowych, szalunków czy innych konstrukcji i maszyn niezbędnych podczas prac murarskich i drogowych to zadanie, które wymaga przede wszystkim odpowiedniego sprzętu.

Czytaj więcej...

Cechy szalunków stropowych: wytrzymałość, łatwość montażu i wiele innych

Systemowe szalunki stropowe pod wieloma względami wyprzedzają tradycyjne deskowania. Podstawową różnicą między tymi dwoma typami są materiały, z których się je wykonuje. Szalunki systemowe, zwane również przestawnymi, składają się z ocynkowanych elementów stalowych, drewnianych i wykonanych ze sklejki lub płyty trójwarstwowej, natomiast deskowania tradycyjne wykonuje się jedynie z niskiej jakości drewna.

Czytaj więcej...

Szalunki do wykopów a standardy bezpieczeństwa, czyli BHP w budownictwie

Według zasad BHP montowanie oraz demontowanie szalunków budowlanych, nazywanych popularnie szalunkami, powinno zawsze odbywać się zgodnie z założeniami zawartymi w instrukcji od producenta. Oprócz tego specjalne zastrzeżenia dotyczą terenu montażu szalunków oraz osób, które je stawiają.

Czytaj więcej...

Dlaczego warto wypożyczyć szalunki budowlane?

Firmy budowlane podczas budowy zawsze starają się szukać oszczędności. Bardzo często kwestia ta dotyczy szalunków budowlanych. Firmy zastanawiają się czy szalunki budowlane kupić czy wypożyczyć. Zdecydowanie korzystniejsze będzie wypożyczenie.

Czytaj więcej...

Jakie warunki oferują wypożyczalnie szalunków?

Branża wynajmu deskowań w Polsce od lat prężnie się rozwija. Na rynku funkcjonuje obecnie pokaźna liczba firm trudniących się dzierżawą systemów szalunkowych różnego typu. Firmy budowlane chcące wynająć szalunki mogą liczyć na szeroki asortyment systemów...

Czytaj więcej...

Wynajem szalunków, czy kupno nowych?

Bez systemów szalunkowych trudno wyobrazić sobie nowoczesne budownictwo. Szalunki wykorzystywane są praktycznie przy każdej inwestycji budowlanej – przy tworzeniu fundamentów, konstrukcji betonowych, czy wykopach wysokoprzestrzennych.

Czytaj więcej...

Wypożyczanie sprzętu budowlanego a ograniczanie kosztów

W jednym z wcześniejszych tekstów zastanawialiśmy się nad korzyściami wynikającymi z wynajmu systemów szalunkowych. Jako, że temat jest bardzo obszerny, pomyśleliśmy że warto do niego powrócić i pokazać kolejne zalety korzystania z usług wypożyczalni.

Czytaj więcej...

Wybór stempli budowlanych

Wykonanie monolitycznego stropu żelbetowego wymaga przygotowania solidnie podpartego deskowania. Jak Polska długa i szeroka trwa dyskusja na temat wyboru najlepszych stempli budowlanych. W budownictwie indywidualnym nadal bardziej popularne są stemple wykonane z drewna.

Czytaj więcej...

Rodzaje szalunków ściennych: średnio i lekko gabarytowe

Szalunki ścienne przeznaczone są do prowadzenia popularnych prac budowlanych. Wymagane są podczas wykonywania monolitycznych konstrukcji betonowych. Upraszczając można stwierdzić, że szalunku ścienne są formą, która wypełniana jest mieszanką betonową.

Czytaj więcej...

Stalowe malowane i ocynkowane, czyli rodzaje podpór w szalunkach stropowych

Profesjonalne stemple budowlane wykonane są ze stali. Użyty materiał sprawia, że są one niezwykle wytrzymałe i trwałe. Dzięki dużej nośności, stosowanie podpór metalowych zdecydowanie podwyższa poziom bezpieczeństwa na placu budowy.

Czytaj więcej...

Szybki montaż, maksymalne bezpieczeństwo, ręczne przestawianie - zalety szalunków ściennych

W jednym z poprzednich wpisów poruszaliśmy temat zalet wynikających ze stosowania lekko i średnio gabarytowych szalunków ściennych. Temat jest bardzo interesujący, dlatego doczekał się rozwinięcia.

Czytaj więcej...

Szalunki do wykopów – wpływ na podniesienie bezpieczeństwa na placu budowy

Bezpieczeństwo pracowników to jeden z najgorętszych tematów dotyczących branży budowlanej. Niestety, pomimo postępu technologicznego, stosowania dobrych praktyk i powszechnego przestrzegania zasad i przepisów BHP, branżę nadal cechuje wysoka wypadkowość, która jest powodem poważnych kosztów.

Czytaj więcej...

Transport materiałów budowlanych pojazdami wyposażonymi w dźwigi HDS

Każdego dnia niezliczona ilość materiałów budowlanych jest przewożona z firm produkujących na place budowy, takie jak obiekty handlowe, domy rodzinne oraz budynki mieszkaniowe. Jednocześnie, transport materiałów wielkogabarytowych to podstawa.

Czytaj więcej...

Jak długo trwa zabezpieczenie wykopów szalunkami?

Czas zastosowania szalunków przy głębokich wykopach wynosi od około dwóch nawet do czterech tygodni. Wszystko jest uzależnione od tempa stężenia betonu, a także między innymi panujących warunków atmosferycznych oraz wielkości danego obiektu. Po zastygnięciu fundamentów wykonanych z mieszanki betonowej, szalunki są usuwane.

Czytaj więcej...

Rozwój aglomeracji miejskich a wzrost zapotrzebowania na szalunki i inne materiały budowlane

W czasach intensywnego rozwoju licznych aglomeracji miejskich oraz postępu cywilizacyjnego, wzrasta również zapotrzebowanie na szalunki oraz inne materiały budowlane. Wszystko jednak jest związane z pewnymi ograniczeniami na tle urbanistycznym, a co za tym idzie - projektanci są zmuszeni do stosowania zabezpieczeń wszelkich wykopów budowlanych odpowiednimi sposobami.

Czytaj więcej...

W jaki sposób zabezpieczać ziemne roboty budowlane w głębokich wykopach?

Zabezpieczanie ziemnych robotów budowlanych w głębokich wykopach jest niezwykle ważne w kontekście bezpieczeństwa, a także zapobieganiu oberwania się, bądź obsunięcia skarpy. Zabezpieczenia stosuje się we wszystkich rodzajach gruntów, bowiem pozwalają uzyskać nie tylko maksymalną wydajność przy jak najkrótszym czasie prac, ale również i wykorzystują w pełni środki produkcji.

Czytaj więcej...

Czym są szalunki ścienne i czy nowoczesna budowa może się bez nich obyć?

Nie ma możliwości, by nowoczesna budowa obyła się bez szalunków ściennych. Ich celem jest stworzenie form będących następnie wypełnianych mieszanką betonową. Na początku robi się szalunek, a następnie wypełnia przestrzeń dzięki niemu powstałą cementem.

Czytaj więcej...

Wynajem szalunków stropowych usprawni Twoją budowę

Techniki szalowania i szalunki od wielu lat ulegały znacznym zmianom, ale nie ulega wątpliwości, że szalunki zawsze będą elementem niezbędnym podczas budowy schodów czy konstrukcji na bazie betonu. Częstym pytaniem, które zadajemy sobie podczas planowania konstrukcji jest dylemat, czy lepiej stworzyć własne szalunki czy pokusić się o wynajem szalunków.

Czytaj więcej...

Budowa ścian przy użyciu szalunków ściennych

Budowa ścian przy użyciu szalunków ściennych z nowoczesnych, lekkich materiałów jest odpowiedzią na potrzeby firmy budowlanych oraz inwestorów. Jeszcze do niedawna budowlańcy nie wyobrażali sobie innego systemu tworzenia szalunków, niż ciężkie drewniane konstrukcje.

Czytaj więcej...

Nowoczesne sposoby deskowania – szalunki ścienne

Branża budowlana nieustannie się rozwija. Chcąc być na bieżąco należy śledzić najnowsze rozwiązania, materiały i sposoby. Jedną z takich nowości jest nowoczesny sposób deskowania, który nazywa się szalunek ścienny. Jest to rodzaj budowania ścian właśnie przy pomocy tego typu szalunku. Natomiast sam szalunek to tymczasowe formy monolitycznej konstrukcji z betonu.

Czytaj więcej...