Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Branża budowlana w obliczu pandemii koronawirusa

Branża budowlana w obliczu pandemii koronawirusa

Branża budowlana to jeden z sektorów gospodarki, który w czasie pandemii koronawirusa nie wstrzymał działalności. Jednak zmniejszona ilość zleceń i ograniczenie zakresu usług poważnie wpłynęło na kondycję poszczególnych przedsiębiorstw. Do przywrócenia ich płynności finansowej, konieczne jest więc szukanie oszczędności i ogólna optymalizacja kosztów.

Utrata klientów

Największe obawy przedsiębiorstw z branży budowlanej dotyczą obecnie malejącej liczby nowych zleceń i rezygnacji dotychczasowych klientów z realizacji inwestycji. Bardzo często dochodzi do tego również utrudniony dostęp do materiałów budowlanych. Niepokoje potęgowane są także przez obawy pracowników o bezpieczeństwo pracy i ich zdrowie w czasach wzmożonej zachorowalności na COVID-19. Wzrasta zatem ilość zwolnień lekarskich i zaczyna brakować rąk do pracy. Wszystko to sprawia, że zadłużenie poszczególnych podmiotów narasta, zgromadzone rezerwy środków pieniężnych drastycznie się kurczą, a szanse na odzyskanie płynności finansowej maleją. Jedynym rozwiązaniem jest więc maksymalne ograniczenie kosztów prowadzonej działalności.

Poszukiwanie oszczędności – wypożyczalnia szalunków

Każda inwestycja budowlana wiąże się z koniecznością poniesienia konkretnych nakładów finansowymi. Pandemia koronawirusa skłania jednak do poszukiwania oszczędności. Ciekawym tego przykładem są szalunki na wynajem. Samodzielne wykonanie takich konstrukcji nie gwarantuje maksymalnego bezpieczeństwa i pochłania stosunkowo dużo czasu. Zakup szalunków oraz ich konserwacja i przechowywanie to ponadto dodatkowe obciążenie finansowe, na które aktualnie niewiele firm budowlanych może sobie pozwolić. Najbardziej opłacalną opcją jest zatem czasowy ich wynajem. Sprawdzona wypożyczalnia szalunków to więc gwarancja bezpiecznej, trwałej i funkcjonalnej konstrukcji. Szalunki na wynajem dostępne są w wersjach średniogabarytowych i wielkogabarytowych, co sprawia, że bez problemu można dopasować je do rodzaju prowadzonych prac budowlanych. Warto dodać, że podmioty oferujące szalunki na wynajem dostarczają je razem z akcesoriami montażowymi, co daje dużą oszczędność czasu zwłaszcza teraz, gdy każda minuta pracy robotnika to dodatkowe obciążenie dla przedsiębiorstwa.

Rozsądne gospodarowanie rezerwami finansowymi przedsiębiorstw z branży budowlanej pozwoli im odzyskać płynność i wrócić do normalnego funkcjonowania. Należy podkreślić, że nawet z pozoru drobne oszczędności, takie jak wynajem szalunków, mogą okazać się ratunkiem w czasach kryzysu gospodarczego.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.