Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Jakie technologie wymagają stosowania szalunków ściennych?

Jakie technologie wymagają stosowania szalunków ściennych?

Branża budowlana jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi gospodarki polskiej, jak i światowej. Skutkuje to wprowadzaniem na rynek, rok rocznie, nowych technologii i materiałów budowlanych pozwalających sprostać coraz większym wymaganiom inwestorów. Nie inaczej jest w przypadku systemów szalunków ściennych, którym chcieliśmy poświęcić dzisiejszy, krótki artykuł.

Systemy szalunków ściennych – gdzie stosować?

Ciężko wyobrazić sobie współczesny plac budowy bez wykorzystania systemów szalunków ściennych. Nie ulega bowiem wątpliwości, że gama ich zastosowań jest ogromna i wciąż się rozszerza. Zatem, jakie technologie wymagają na wykonawcy wykorzystania szalunków ściennych?

    • Wysokie fundamenty – o ile w przypadku małych budów wykorzystuje się szalunki fundamentowe wykonane z drewna, o tyle w przypadku fundamentów wyższych, charakteryzujących się bardziej skomplikowanymi kształtami, bardziej ekonomiczne i wydajne wydają się systemy szalunków ściennych.
    • Zabezpieczenie otworów ściennych – nadproża okienne są bez wątpienia bardzo ważnym elementów konstrukcyjnych każdej ściany. Dzięki systemom szalunków ściennych i wykonanie staje się o wiele szybsze i wygodniejsze.
    • Ściany proste wykonane z żelbetonu – coraz częściej projekty uwzględniają wykonane ścian prostych z żelbetonu.
    • Ściany łukowe wykonane z żelbetonu – rozwój branży budowlanej pociągnął za sobą wzrost stopnia skomplikowania projektów budowlanych. Współcześnie niczym dziwnym nie są ściany o wymyślnych, opływowych kształtach wykonane z żelbetonu.
    • Pokrycie ścian betonem licowym – coraz częstszą praktyką architektoniczną jest wprowadzanie do projektów elementów surowego betonu.
    • Podsumowując, szalunki ścienne są jedną z najczęściej wykorzystywanych technologii budowlanych we współczesnej branży budowlanej. Jak już wcześniej wspominaliśmy, gamy ich zastosować jest ogromna. Począwszy od prostych projektów domów jednorodzinnych, skończywszy na nieco futurystycznych, wymagających architektonicznie oraz technologiczne budowlach przyszłości.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.