home firma szalunki do wykopów szalunki stropowe szalunki ścienne transport HDS Aktualności kontakt


Wypożyczanie szalunków stropowych

Stalowe malowane i ocynkowane, czyli rodzaje podpór w szalunkach stropowych

Podpora, zwana również stemplem budowlanym, to jeden z najważniejszych elementów szalunku stropowego.

Profesjonalne stemple budowlane wykonane są ze stali. Użyty materiał sprawia, że są one niezwykle wytrzymałe i trwałe. Dzięki dużej nośności, stosowanie podpór metalowych zdecydowanie podwyższa poziom bezpieczeństwa na placu budowy.

Podpory stalowe występują w różnią się materiałami wykorzystanymi do ich produkcji. Najpopularniejszymi rodzajami stempli budowlanych są:

  • Podpory stalowe malowane,
  • Podpory ze stali ocynkowanej.

Stemple wykonane z tych materiałów są odporne na korozję.

Bardzo ważną zaletą podpór stalowych jest możliwość regulowania ich wysokości. Oferowane przez nas stemple budowlane można regulować w zakresie od 148 do 550 centymetrów. Kolejną zaletą podpór stalowych jest duża łatwość ich montażu, co pozytywnie wpływa na czas wykonania kompletnego deskowania.

Element niezależne – trójnóg i głowica

Ważny dodatkiem do podpory stalowej jest trójnóg stabilizujący. Służy on jako zabezpieczenie przed przewracaniem się stempli zarówno podczas montażu jak i również podczas właściwej pracy systemu deskowania. Każdą z nóg można ustawić pod dowolnym kątem, dzięki czemu możliwe jest wykorzystywanie trójnogów w małych pomieszczeniach oraz w pobliżu ścian.

Innym elementem uzupełniającym podporę jest głowica krzyżowa, która stanowi podparcie dla drewnianych dźwigarów poprzecz. Element ten umożliwia utrzymanie dźwigarów we właściwej pozycji.