Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Szalunki systemowe – gotowe rozwiązanie, które przyspieszy przebieg prac budowlanych

Szalunki systemowe – gotowe rozwiązanie, które przyspieszy przebieg prac budowlanych

Szalowanie, zwane też deskowaniem, ma zastosowanie na każdym etapie prac budowlanych, podczas których niezbędne są formy do wylewania fundamentów, stropów i ścian oraz elementów wewnętrznych, takich jak schody, cokoły czy nadproża. Najczęściej stosowanym obecnie rozwiązaniem jest szalowanie systemowe przy użyciu szalunków na wynajem.

Co to jest szalowanie systemowe?

Deskowanie systemowe polega na wykorzystaniu niewielkich form do uzyskania konstrukcji o znacznie większych rozmiarach poprzez wykonywanie prac budowlanych etapami. Szalunki po wypełnieniu betonem i jego zastygnięciu są demontowane, przestawiane obok lub na kolejny poziom konstrukcji i stosowane do wykonania kolejnego elementu betonowego. Szalunki systemowe są konstruowane w taki sposób, aby ich montaż był łatwy i szybki. Zazwyczaj wykonywane są z drewna, płyt, sklejki oraz metalu.

Zalety deskowania systemowego

Szalunki systemowe pozwalają na ułatwienie i przyspieszenie prac budowlanych. Po zastosowaniu takich szalunków powierzchnia betonowa nie wymaga dalszej obróbki, gdyż jest bardzo gładka i równa. Może nawet pozostać niewykończona. Ponadto konstrukcje szalunkowe z użyciem gotowych elementów buduje się dużo szybciej niż przy pomocy desek. Pozwalają one również na stworzenie form o szerszym zastosowaniu i bardziej różnorodnych kształtach. Nawet konstrukcje dużych rozmiarów można wykonać bezpiecznie i niedrogo. Należy podkreślić, że szalunki systemowe są przystosowane do wielokrotnego stosowania, a jeżeli korzystamy z szalunków na wynajem, nie ponosimy kosztów ich przechowywania i transportu.

Dlaczego warto skorzystać z wypożyczalni szalunków?

Wypożyczalnie szalunków dostarczają uniwersalne systemy szalunkowe, spełniające różnorodne wymagania techniczne i nadające się na każdą budowę. Firmy zapewniają swoim klientom funkcjonalne szalunki stropowe, ścienne czy fundamentowe o odmiennych gabarytach i właściwościach oraz wszelkie niezbędne akcesoria do ich montażu i demontażu. Zazwyczaj wypożyczalnie szalunków odpowiadają także za transport wszystkich elementów na budowę oraz ich odbiór. Zastosowanie gotowych rozwiązań w postaci szalunków systemowych jest dobrym sposobem na przyspieszenie i ułatwienie prac realizowanych na budowie. Profesjonalne przedsiębiorstwa oferują nie tylko wysokiej jakości produkty podstawowe, ale również dodatkowe akcesoria oraz usługę transportu i składowania.

 

 


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.