Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Dlaczego warto wypożyczyć szalunki budowlane?

Dlaczego warto wypożyczyć szalunki budowlane?

Firmy budowlane podczas budowy zawsze starają się szukać oszczędności. Bardzo często kwestia ta dotyczy szalunków budowlanych. Firmy zastanawiają się czy szalunki budowlane kupić czy wypożyczyć. Zdecydowanie korzystniejsze będzie wypożyczenie.

Gdzie wypożyczyć szalunki?

Szalunki budowlane można wypożyczyć lub kupić w specjalnych wypożyczalniach. Cena za wypożyczenie wynosi od 0,80 do 2,30 zł za m2/dzień. Można zauważyć, że cena materiału mnożona jest przez liczbę dni, w których jest wykorzystywany szalunek budowlany. Zdecydowana większość firm decyduje się na pobranie kaucji za wypożyczenie szalunku. Koszt ten jest jednak ustalany indywidualnie przez daną firmę i wynosi około 500 złotych.

Ze względu na to, że szalunki budowlane należy zdjąć dopiero po ostatecznym związaniu betonu trzeba wziąć pod uwagę, że szalunek budowlany musi zostać wynajęty przynajmniej na 30 dni. Doskonałym rozwiązaniem będzie wypożyczenie szalunku budowlanego tuż przed wylaniem fundamentów, natomiast oddać go trzeba zaraz po zdjęciu.

Na co zwracać uwagę przy wypożyczaniu szalunków?

Przy wypożyczeniu szalunku budowlanego trzeba zwrócić szczególną uwagę, czy firmy zajmują się również montażem, a także demontażem konstrukcji, czy jednak trzeba zająć się tą kwestią we własnym zakresie.

Wynajem szalunków budowlanych będzie szczególnie opłacało się jeżeli firma stosuje rozwiązania systemowe. Szalunek stropowy czy do wykopów można nie tylko łatwo zamontować, ale pomoże także w zdecydowanym przyspieszeniu prac budowlanych. Doświadczeni budowlańcy mogą potwierdzić, że wynajem szalunków budowlanych nie powinien kosztować więcej niż kilkaset złotych za całe 30 dni. W takiej sytuacji nie warto tracić pieniędzy na zakup szalunków budowlanych.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.