Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Elementy systemu szalunków stropowych

Elementy systemu szalunków stropowych

Podczas wylewania betonowych elementów przy różnego rodzaju konstrukcjach niezbędne jest zastosowanie szalunku. Jeżeli chodzi o system szalunkowy, to  składa się on z dwóch podstawowych elementów takich jak: płyty i podpory. W trakcie budowy domu szalunki można wykonać samodzielnie, jednak w tym przypadku warto skorzystać z usług firmy, która oferuje ich wynajem.

Szalunki stropowe – co warto o nich wiedzieć?

Są zdecydowanie szybsze w montażu niż w przypadku tradycyjnej metody szalowania wykonywanej z desek. Przy użyciu szalunków stropowych uzyskamy gładką i równą wylewkę, a nawet nietypowy kształt np.: w formie łuku. Szalunki stropowe dostosujemy pod konkretną budowę, ze względu na regulowane elementy systemu. Takie rozwiązanie pozwoli nam zbudować konstrukcję dużo większą od formy. Powstaje ona ze złożonych elementów systemu, z uwagi na to, że tę samą formę można wykorzystać wielokrotnie. Dzięki temu zmniejszają się koszty inwestycji, co jest kluczową kwestią podczas każdej budowy.

System szalunków stropowych oraz ich elementy

Fundamentem każdej budowy są solidne podpory stropowe, które dzięki zastosowaniu mogą usprawnić cały proces budowy. Ich główne zalety to:

  • bezpieczeństwo przed uszkodzeniem i zdekompletowaniem,
  • kuta nakrętka pozwalająca na regulację,
  • powłoka cynkowa odporna na korozję,
  • ergonomiczna blokada zapewniająca wygodne pozycjonowanie.

Jeżeli chodzi o płyty stropowe to warto wybierać sklejki szalunkowe lub płyty trójwarstwowe wykonane z 3 warstw drewna, które są trwałe a przede wszystkim odporne na warunki atmosferyczne. Płyty stropowe to opłacalne rozwiązanie ze względu na wielokrotność ich użycia, a dzięki ich zastosowaniu możemy uzyskać dużą powierzchnię betonu bez odcisku w miejscach połączeń sklejek.

Do wykonywania żelbetowych poziomych elementów warto zdecydować się na wynajem szalunków stropowych od sprawdzonych firm na rynku, które zapewnią nie tylko bezpieczeństwo na budowie, ale łatwy i wygodny montaż.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.