Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Szalunki ścienne w budownictwie wielorodzinnym

Szalunki ścienne w budownictwie wielorodzinnym

Mieszanka betonowa, dzięki szalunkom ściennym osiada w prawidłowy sposób. Deskowanie pełni rolę podtrzymującą, ale również kształtującą konstrukcję w prawidłowy sposób. Dzisiaj szalunków nie tworzy się bezpośrednio na placu budowy, ale wynajmuje z dodatkowymi usługami w postaci doradztwa inżynieryjnego, transportu, montażu i demontażu.

Dominacja lekkich systemów

W budownictwie wielorodzinnym sprawdzają się najlepiej lekkie szalunki rozstawiane bez użycia ciężkiego sprzętu. Przed wyborem deskowania w wypożyczalni warto przemyśleć układ ścian. Inaczej wygląda system szalunków dla ścian prostych, inaczej dla łukowych, a jeszcze inaczej dla nietypowych, geometrycznych konstrukcji. Dobre deskowanie powinno wytrzymać parcie mieszanki betonowej. W budownictwie wielorodzinnym z reguły wykorzystuje się szalunki do wielokrotnego montażu. Wypożyczalnie udostępniają systemy z akcesoriami, w tym klamrami regulowanymi, śrubami, a nawet hakami do przestawiania całego zestawu. Deweloperzy skupiają się głównie na sklejce wodoodpornej, płytach wielowarstwowych przeciwstawiających się korozji.

Nowe i używane szalunki przydatne w optymalizacji budżetu

Kształt ściany formuje się nie tylko na bazie nowych szalunków, ale używanych zestawów. To szansa na optymalizację kosztów. Wiele wypożyczalni zajmuje się odnawianiem deskowania w taki sposób, aby posłużyło na kolejnych budowach, bez żadnych przeciwwskazań technicznych. Systemy szalunkowe gwarantują tworzenie ścian o powtarzalnych wymiarach. W wielu przypadkach do wykonania zadania technicznego wystarczy tylko jeden wykwalifikowany pracownik. Szalunki ścienne właściwie eliminują problem wyrównywania. Konstrukcja tymczasowa sprawdza się nawet w zabezpieczaniu otworów, nadporoży okien, elementów dekoracyjnych stosowanych wokół nieruchomości, chociażby kolumn.

Krótkie podsumowanie

Szalunek ścienny w budownictwie wielorodzinnym powinien charakteryzować się zatem lekkością oraz możliwością rozstawienia bez użycia specjalistycznego sprzętu. Przyda się system szybkiego łączenia i efektywne dopasowanie do rodzaju ściany.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.