home firma szalunki do wykopów szalunki stropowe szalunki ścienne transport HDS Aktualności kontakt


Budowa domu – gdzie szukać oszczędności?

Budowa domu – gdzie szukać oszczędności?

Zastanawiasz się, w jaki sposób zminimalizować koszty związane z budową domu? Zebraliśmy dla Ciebie kilka wskazówek! Istnieją sprawdzone sposoby na zredukowanie kosztów budowy domu, na przykład kupno tańszych komponentów czy wyszukiwanie firmy z najtańszą ofertą budowy. Redukcja kosztów jest również możliwa w przypadku wynajmu sprzętu budowlanego.

Dlaczego wynajmowanie sprzętu budowlanego jest opłacalne?

Kupno urządzeń budowlanych, rusztowań czy szalunków jest stosunkowo drogie i nieopłacalne, jeśli wykorzystywane będą jednorazowo. Istnieje jednak wiele firm, które umożliwiają wypożyczenie sprzętu niezbędnego do budowy domu czy innych budynków. Koszt wynajmu jest zazwyczaj diametralnie mniejszy niż cena urządzeń lub konstrukcji, dlatego też zamiast kupować urządzenia budowlane czy szalunki, lepiej pochylić się nad możliwością wynajmu komponentów niezbędnych do budowy domu.

Szalunki stropowe

W przypadku budowy domu często wykorzystuje się szalunki stropowe. Konstrukcja ta jest niezbędna do prawidłowego wylania i uformowania betonu na powstający strop. Szalunek stropowy składa się z dźwigarów, podpór oraz płyty szalunkowej zabezpieczającej wylany beton przed przenikaniem przez warstwy powstającego stropu. Kupno i montaż szalunków stropowych jest kosztowny, podobnie jak w przypadku innych konstrukcji oraz urządzeń budowlanych. Gdy przy budowie domu występuje potrzeba zabetonowania stropu, warto rozważyć wynajem szalunków stropowych. W takim wypadku pomocna może okazać się wypożyczalnia szalunków lub firma budowlana, która dodatkowo umożliwia wynajem użytkowanego sprzętu.

Oszczędność i jakość
Sam wynajem szalunków nie gwarantuje redukcji kosztów przy jednoczesnym braku spadku jakości. Decydując się na wynajem, warto przejrzeć oferty wielu wypożyczalni, by wybrać szalunki dobrane pod warunki budowlane, a także przeanalizować, jakie udogodnienia oferują firmy wypożyczające dane konstrukcje. Dzięki przejrzeniu kilku ofert możliwe jest wybranie najlepszych szalunków o wysokiej wytrzymałości i stosunkowo łatwym montażu.
Podsumowanie Ograniczenie kosztów budowy domu można osiągnąć na wiele sposobów, jednak najprostszym jest wynajem konstrukcji budowlanych, na przykład szalunków. Wypożyczenie niezbędnego sprzętu jest dużo tańsze od kupna i jest szczególnie opłacalne w przypadku jednorazowego użytku.