Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Wykorzystanie dźwigu HDS przy transporcie materiałów budowlanych – zalety rozwiązania

Wykorzystanie dźwigu HDS przy transporcie materiałów budowlanych – zalety rozwiązania

Pojęcie samochodu czy dźwigu HDS bardzo często stosowane jest w branży budowlanej, transportowej, przemysłowej czy leśnej. Wykorzystanie tego typu pojazdów zasadniczo jest zatem bardzo powszechne. Jednak co kryje się pod tym tajemniczym skrótem i jakie są zalety tego rozwiązania?

Co oznacza skrót HDS?

Hydrauliczny dźwig samochodowy (w skrócie HDS) to samochód dostawczy lub ciężarowy wyposażony w specjalistyczny, samobieżny dźwig lub żuraw, służący do przeładunku towarów. Osadzenie dźwigu na samochodzie ciężarowym daje możliwość szybkiego przetransportowania go w miejsce, w którym rozstawienie dużego żurawia jest nieopłacalne lub po prostu niemożliwe.

Rodzaje HDS

Żurawie HDS przeznaczone do ogólnego użytku posiadają wysięgnik sztywno zamontowany w podwoziu pojazdu, który pracuje zarówno w pionie, jak i w poziomie. Natomiast żurawie leśne wyposażone są w specjalny chwytak umożliwiający podnoszenie ściętych drzew. Biorąc pod uwagę miejsce zamontowania żurawia, można wśród nich wyodrębnić dźwigi HDS montowane za siedzeniem kierowcy, w środkowej części pojazdu lub na tyle pojazdu z dodatkową skrzynią ładunkową.

Wykorzystanie transportu HDS

Dźwigi HDS stosowane są obecnie w wielu gałęziach przemysłu, ponieważ pomagają przetransportować towary o bardzo dużej masie oraz nietypowym kształcie. Przykładowo wykorzystywane są w celach, takich jak transport hds szalunków, przewóz szkieletów budynków, transport materiałów budowlanych czy prowadzenie prac rozbiórkowych. Dźwigi HDS coraz częściej pełnią również funkcję aut do wywozu kontenerów ze śmieciami czy pojazdów wspomagających działania straży pożarnej. Transport HDS bardzo dobrze sprawdza się także przy transporcie kontenerów pochodzących z placów budowy.

Zastosowanie transportu HDS w budownictwie

Transport HDS bardzo często wykorzystywany jest w budownictwie, a zwłaszcza przy transporcie ciężkich materiałów budowlanych. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu samochodów HDS transport materiałów budowlanych odbywa się w bezpiecznych warunkach. Popularność wykorzystywania pojazdów HDS w budownictwie wynika z faktu, iż sprawdzają się one przy transporcie towarów o nieregularnych, nietypowych kształtach lub dużych gabarytach. Dźwigi są w stanie jednorazowo przetransportować znaczną ilość towaru, a także podnieść poszczególne elementy na odpowiednią wysokość.

Samochody wyposażone w HDS bardzo dobrze sprawdzają się w różnych gałęziach przemysłu. Jest to narzędzie uniwersalne i funkcjonalne, które ułatwia i przyspiesza realizację prac budowlanych. Dźwig HDS sprawdza się przede wszystkim przy transporcie dużych i ciężkich ładunków o nietypowych kształtach.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.