Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Budowa centrum handlowego – jakie sprzęt warto wynająć?

Budowa centrum handlowego – jakie sprzęt warto wynająć?

Każda budowa wymaga zaangażowania ludzi oraz różnorakich maszyn, rządzeń i sprzętu wspomagającego pracę ekip budowlanych. Jednocześnie są budowy mniejsze i większe, a do tych drugich należy budowa centrum handlowego, zajmującego odpowiednio dużą przestrzeń pod przyszłe stoiska handlowe oraz wspomagającą funkcjonowanie obiektu infrastrukturę. Jaki sprzęt będzie potrzebny na placu takiej budowy i czy warto takowy wynajmować?

Początek budowy centrum handlowego

Pod budowę tak dużego obiektu jak centrum handlowe niezbędne jest wykonanie odpowiednio głębokiego wykopu pod ławę i fundamenty. Już na tym etapie prac warto znaleźć firmę prowadzącą wynajem sprzętu budowlanego, która może dostarczyć zarówno koparki i ciężarówki do wywozu gruntu, jak i nierzadko potrzebne pompy odwadniające. Ponadto po wykonaniu wykopu natychmiast muszą być założone szalunki do wykopów, aby ograniczyć przestrzeń do zalewania uzbrojonych ław oraz zapobiec obsypywaniu się ścian wykopu do jego wnętrza.

Dalsze prace przy budowie centrum handlowego

Nowoczesne centra handlowe powstają najczęściej wraz z podziemnymi parkingami dla samochodów przyszłych klientów. W takich sytuacjach nie tylko fundamenty będą więc zalewane, ale również kolumny wzmacniające, czy odpowiednio mocne, zbrojone ściany. Szalunki ścienne są kolejnym sprzętem budowlanym, bez którego trudno obejść się w takich sytuacjach, a jednocześnie jest to sprzęt dość specyficzny i nienależący do powszechnie używanych na placach budów. Z racji tego wynajęcie takich szalunków ma znacznie większy sens od ich zakupu i magazynowaniu przez większość sezonu budowlanego.

Do prowadzenia firmy budowlanej niezbędne jest posiadanie odpowiedniego zaplecza maszynowego oraz sprzętowego, ale to nie oznacza, że sprzęty używane rzadziej muszą koniecznie stanowić tej firmy własność. Czasami więcej sensu ma wynajęcie sprzętu, a po wykonaniu przez ten sprzęt określonego zadania, zwrócenie go wynajmującemu. Nie trzeba wówczas posiadać rozległego zaplecza magazynowego.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.