Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Szalunki ścienne – dlaczego warto stosować je dla nietypowych konstrukcji?

Szalunki ścienne – dlaczego warto stosować je dla nietypowych konstrukcji?

Szalunki ścienne znajdują zastosowanie na każdej, mniejszej bądź większej budowie. To one są odpowiedzialne za nadanie kształtu betonowej wylewce. Wykonuje się je za pomocą drewna, cynku lub stali. Z reguły ich zadaniem jest zabezpieczenie nadproży zarówno okiennych, jak i drzwiowych. Co bardziej istotne, z powodzeniem można wykorzystać je także do tworzenia niecodziennych, nietuzinkowych i efektownych form. Warto także dodać, że szalunki ścienne dzielimy na dwa rodzaje: lekko oraz średnio gabarytowe. Pierwsze świetnie sprawdzą się w domach jednorodzinnych oraz oryginalnych konstrukcjach, natomiast szalunki ścienne średnio gabarytowe znajdują zastosowanie w budynkach wielkopowierzchniowych.

Dlaczego warto stosować szalunki ścienne?

Niewątpliwą zaletą lekko gabarytowych szalunków ściennych jest łatwość ich montażu. W szczególności sprawdzą się one w miejscach trudniej dostępnych, a także przy mniejszych, ale wymagających kształtach. Z montażem takiego rodzaju szalunku bez problemu poradzić powinno sobie dwóch pracowników. Dodatkowym ich atutem jest także możliwość ich wielokrotnego użytku. Kolejnym czynnikiem, który przemawia za ich zastosowaniem, jest brak konieczności tynkowania. Ściany czy też elementy wniesione za pomocą tego rodzaju szalunku są gładkie, co pozwala na pominięcie tynkowania szalowanego elementu. Możemy dzięki temu oszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze oraz przejść bezpośrednio do etapu wykańczania. Najbardziej istotną zaletą szalunków ściennych, zwłaszcza w procesie tworzenia konstrukcji nietypowych, jest ich trwałość. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju szalunku możemy mieć pewność, że wykonana za jego pomocą konstrukcja będzie służyła długie lata i nie ulegnie zdeformowaniu, co w przypadku bardziej wymagających projektów daje gwarancję jakości i solidności.

Podsumowanie

Szalunki ścienne są zdecydowanie najlepszym możliwym wyborem, jeśli chodzi o zastosowanie w konstrukcjach wymagających indywidualnego podejścia. Dzięki nim zyskujemy nie tylko gwarancję wieloletniej trwałości. Pozwalają one także na tworzenie unikalnych kształtów, a łatwość ich montażu pozwala skrócić czas realizacji całego projektu.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.