Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Szalunki stropowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Szalunki stropowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Odpowiednio dopasowane szalunki stropowe zwiększają bezpieczeństwo przy realizacji inwestycji budowlanych, a jednocześnie umożliwiają terminowe zakończenie prac. Na jakie elementy powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze, obsłudze szalunków stropowych?

Ujednolicone standardy montażu

Instrukcja montażu, użytkowania szalunków stropowych to fundamentalny dokument na placu budowy warunkujący bezpieczeństwo, prawidłowość robót. Odejście od wskazówek instalacyjnych to ogromne ryzyko, nawet trudność przy ewentualnej rozbudowie konstrukcji tymczasowej. Jeżeli chcesz uniknąć problemów formalnych dotyczących montażu szalunków postaw na wynajem szalunków w Warszawie. Wypożyczalnie zapewniają nie tylko komfort formalny, ale również szybki, właściwie całodobowy serwis.

Wytrzymałość to gwarancja prawidłowego zakończenia prac

Wytrzymałość szalunków stropowych to jedna z najważniejszych cech. Dlaczego? Niska jakość szalunku przełoży się na potencjalne pęknięcia i na zniekształcenia całego stropu. Złe rozłożenie sił, albo zdjęcie szalunku jeszcze przed ostygnięciem betonu to poważne błędy. W nowoczesnych systemach szalunkowych występują wyłącznie podpory stalowe oraz stopnie regulacji wysokości. To szansa na większą elastyczność prowadzenia robót.

Odpowiedzialność za transport, składowanie, serwisowanie

Wykorzystanie własnych szalunków stropowych się nie opłaca ze względu na aspekt ekonomiczny magazynowania, transportowania i serwisowania (trudność w dostępnie do niektórych, oryginalnych części zamiennych). Przeniesienie odpowiedzialności na wynajem szalunków w Warszawie t o najlepszy pomysł, mocno odciążający inwestora.
Wartość inwestycji budowlanej zależy od właściwego podejścia do wyboru szalunków

Od jakości szalunku w dużym stopniu zależy bezpieczeństwo całej konstrukcji budowlanej, stropu. W wielu projektach znajdziesz jasne wytyczne, co do wyboru szalunków stropowych. Jeżeli natomiast takich informacji zabraknie porozmawiaj o wynajmie szalunków w Warszawie ze względu na przeniesienie odpowiedzialności za bezpieczeństwo montażu i pracy.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.