Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

W jakiej sytuacji niezbędny będzie transport HDS?

W jakiej sytuacji niezbędny będzie transport HDS?

 

Podczas realizacji różnorodnych inwestycji budowlanych, bardzo istotną kwestię stanowi odpowiednia kooperacja z punktami handlowymi specjalizującymi się w sprzedaży materiałów budowlanych, a także z podmiotami wynajmującymi sprzęt ogólnobudowlany. Profesjonalne firmy obsługujące ten segment branży budowlanej, zwykle posiadają w swojej ofercie również usługę transportową. W przypadku konieczności przewozu i rozładunku bezpośrednio na budowie, rozmaitych materiałów zabezpieczonych na paletach czy wielkogabarytowego osprzętu, z pewnością niezbędne będą pojazdy wyposażone w dźwig HDS.

W jaki sposób szybko i bezpiecznie przetransportować szalunki?

Przedsiębiorstwa budowlane bardzo rzadko dysponują własnym systemem szalunków, który jest niezastąpiony na etapie tworzenia fundamentów czy stropów. W związku z tym szczególnie popularna jest obecnie usługa wynajmu szalunków. Załadunek, transport i rozładunek specjalistycznego deskowania wymaga jednak optymalizacji całego procesu logistycznego, tak by przebiegał on w bezpieczny i sprawny sposób. Transport szalunków systemowych za pomocą dźwigu HDS jest wariantem najwygodniejszym i najmniej czasochłonnym. Sprzęt, uprzednio pogrupowany, odpowiednio opakowany i zabezpieczony, przewożony jest z magazynu bezpośrednio na budowę, a po zakończeniu prac z powrotem trafia do przedsiębiorstwa specjalizującego się w wynajmie szalunków. Z pewnością transport szalunków HDS usprawnia i przyspiesza całą procedurę oraz zmniejsza ryzyko uszkodzeń, jakie mogłyby wystąpić podczas rozładunku ręcznego.

Transport materiałów budowlanych

Transport pustaków, cegieł, betonu czy drewna na miejsce budowy za pomocą pojazdów wyposażonych w dźwig HDS również jest rozwiązaniem optymalnym. Nie angażuje bowiem pracowników budowy, zmniejsza niebezpieczeństwo zniszczenia pojedynczych elementów oraz przyspiesza i usprawnia cały proces. Warto dodać, że transport materiałów budowalnych za pomocą dźwigu HDS możliwy jest nawet w czasie, gdy pracowników nie ma już na terenie budowy.
Transport szalunków oraz materiałów budowlanych z rozładunkiem typu HDS jest wygodny, poprawia ogólne bezpieczeństwo i przyspiesza przebieg prac, dlatego warto współpracować z podmiotami, które w swojej ofercie oprócz szerokiej gamy produktów, posiadają również usługę transportową.

 

 


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.