Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Budowa ścian przy użyciu szalunków ściennych

Budowa ścian przy użyciu szalunków ściennych

Budowa ścian przy użyciu szalunków ściennych z nowoczesnych, lekkich materiałów jest odpowiedzią na potrzeby firmy budowlanych oraz inwestorów. Jeszcze do niedawna budowlańcy nie wyobrażali sobie innego systemu tworzenia szalunków, niż ciężkie drewniane konstrukcje. Dzisiaj mamy do wyboru płyty wiórowe, ocynkowane ogniowo stalowe szalunki ścienne, systemy aluminiowe oraz najnowocześniejszą technologię z lekkiego kompozytu ABS. Budowa ścian z wykorzystaniem innowacyjnej technologii staje się szybsza i wydajniejsza.

Budowa ścian przy użyciu szalunków ściennych najnowszej technologii ABS

System szalunków ściennych ABS to tworzywo sztuczne utwardzane promieniami UV. To, co charakteryzuje budowę ścian przy użyciu szalunków ściennych kompozytowych, to przede wszystkim:

 • krótszy czas budowy,
 • wydajniejsza i efektywniejsza praca,
 • mniejsze koszty (istnieje możliwość wypożyczenia systemu szalunkowego).

Cechy szalunków kompozytowych

 • System jest lekki. Największy element szalunków ściennych z kompozytu ABS waży zaledwie 11 kg! Standardowa pojedyncza płyta ma wymiary 60 cm x 120 cm.
 • Niska waga umożliwia nieskomplikowany montaż. Do przenoszenia pojedynczych elementów oraz ich złożenia wystarczy tylko jedna osoba.
 • System szalunków kompozytowych przy budowie ścian umożliwia montaż ręczny elementów na placu budowy bez potrzeby użycia dźwigu, koparki, itp.
 • Waga szalunków kompozytowych znacząco obniża koszty transportu, a także magazynowania elementów szalunkowych.
 • Sprawdzają się zarówno na małych, jak i dużych budowach. Przy mniejszych, jak i większych inwestycjach, począwszy od niewielkich powierzchni jednostronnych po deskowania dwustronne. Deskowanie pionowe systemem szalunków kompozytowych umożliwia budowę ścian budynków handlowych, domów jednorodzinnych, ale także fundamentów budowlanych, podmurówek, ścian oporowych, a także silosów. System sprawdza się w budowie przejazdów kolejowych, wiaduktów oraz mostów.
 • Szalunki kompozytowe są uniwersalne. Płyta do szalunków ścian może być wykorzystana do szalowania stropu.
 • Zapewniają wysoką wytrzymałość i wyróżniają się wysokim dopuszczalnym parciem mieszanki betonu na deskowanie.
 • Budowa ścian przy użyciu szalunków ściennych kompozytowych zapewnia gładką powierzchnię betonową ścian. Beton jest wysokiej jakości i nie wymaga dodatkowego wygładzania.
 • Demontaż i czyszczenie jest bardzo proste. Do czyszczenia wystarczy woda, a zadbane elementy lekkich szalunków ściennych mogą być używane ponownie.

  Budowa ścian przy użyciu szalunków ściennych najnowszej technologii aluminiowej

  Szalunki wykonane z aluminium odznaczają się równie niską wagą, co intuicyjny system kompozytowych szalunków. Zapewniają odpowiednią sztywność oraz nośność konstrukcji. Szeroka gama inteligentnych detali, w postaci zamków i innych akcesoriów umożliwia nieskomplikowany montaż i demontaż szalunków. Budowa ścian przy użyciu szalunków ściennych aluminiowych również pozwala oszczędzić czas i koszty na budowie. Większą popularnością cieszy się jednak użycie szalunków z kompozytu ABS.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.