Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Cechy szalunków stropowych: wytrzymałość, łatwość montażu i wiele innych

Cechy szalunków stropowych: wytrzymałość, łatwość montażu i wiele innych

Systemowe szalunki stropowe pod wieloma względami wyprzedzają tradycyjne deskowania. Podstawową różnicą między tymi dwoma typami są materiały, z których się je wykonuje. Szalunki systemowe, zwane również przestawnymi, składają się z ocynkowanych elementów stalowych, drewnianych i wykonanych ze sklejki lub płyty trójwarstwowej, natomiast deskowania tradycyjne wykonuje się jedynie z niskiej jakości drewna. Przyjrzyjmy się zatem bliżej cechom szalunków przestawnych i korzyściom płynących z ich stosowania.

Po pierwsze wytrzymałość

Szalunki przestawne przeznaczone są do wielokrotnego i długotrwałego użytku, dlatego produkuje się je ze stali ocynkowanej odpornej na niszczenie, korozję oraz działanie czynników atmosferycznych. Elementy drewniane są zaimpregnowane, dzięki czemu wykazują wodoodporność i dużą żywotność. Szalunki stropowe tego typu doskonale znoszą duże obciążenia, a odpowiednio zaprojektowany system podpór, zapewnia stabilność podczas prac budowlanych.

Szalunki łatwe w montażu

Do najważniejszych cech systemowych szalunków stropowych należy zaliczyć łatwość montażu, która przekłada się na szybkość prac. Tradycyjne deskowanie wiąże się z pracochłonnym projektowaniem i zbijaniem konstrukcji, co w przypadku systemu przestawnego ogranicza się jedynie do dopasowania gotowych elementów.

Elastyczność

Opisywane szalunki stropowe posiadają możliwość regulacji, dzięki czemu można je idealnie dopasować do konkretnych potrzeb budynku. Dostępne rozmiary dźwigarów i podpór pozwalają na zestawienie dowolnego i dokładnego deskowania. Dzięki temu systemy te świetnie sprawdzają się podczas zalewnia stropów o dużej powierzchni – można odpowiednio wyregulować podpory w miejscu powstającego ugięcia. Dodatkowo wśród ich zalet należy wymienić bezpieczeństwo stosowania oraz doskonałe efekty prac – powstały strop jest gładki i nie wymaga dużej obróbki.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.