Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Do czego będę potrzebne szalunki słupowe?

Do czego będę potrzebne szalunki słupowe?

Szalunki możemy określić jako swoiste formy dla elementów konstrukcyjnych takich jak np. słupy. Szalowanie, czy inaczej deskowanie ma więc charakter tymczasowy. Do najpopularniejszych rodzajów szalunków zaliczyć można szalunki ścienne, stropowe czy słupowe. Te ostatnie stosowane są do tworzenia modułów konstrukcyjnych charakteryzujących się wąską i wysoką budową.

Gdzie stosuje się szalunki słupowe?

Szalunki jak wspomniano na wstępie, stanowią tymczasowe formy dla konkretnych elementów konstrukcyjnych. Właśnie przez wzgląd na ich doraźny charakter popularny i ekonomicznie uzasadniony stał się wynajem szalunków. Co do szalunków słupowych, jak można się domyślić, wykorzystywane są one przede wszystkim do budowy wszelkiego rodzaju słupów. Wysokie i wąskie zarazem elementy konstrukcyjne mają zazwyczaj kształt prostokąta, koła lub kwadratu. Szalunki słupowe pozwalają na szybkie i jednocześnie bezpieczne konstruowanie elementów, które mają zastosowanie między innymi przy podtrzymywaniu wiaduktów. Szalunków słupowych używa się również przy tworzeniu konstrukcji na potrzeby przemysłowe, mieszkaniowe czy rekreacyjne. Szalunki tego typu mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, w tym między innymi z drewna czy metalu.

Szalunki słupowe – materiał wykonania i zalety ich stosowania

Szalunki słupowe wykonywane są najczęściej z materiałów takich jak drewno oraz metal. Ponadto możemy spotkać się również z szalunkami, które będą zrobione z płyty lub sklejki. Niekiedy można spotkać się również z szalunkami, które wykonane są z materiałów łączonych, gdzie ich baza to metal, a powierzchnia stanowiąca formę zrobiona jest ze sklejki. Szalunki tego typu to formy systemowe, gdzie zarówno ich postawienie, jak i demontaż przebiegają w szybkim tempie. Co więcej, można używać ich wielokrotnie, a już po zmontowaniu możliwa jest również modyfikacja ustawienia wedle potrzeb.

Szalunki słupowe wykorzystywane są do budowy różnego rodzaju słupów. Pozwalają one uzyskać idealną formę. Do tego ich montaż jest niezwykle łatwy i pozwala zachować bezpieczeństwo i zgodność z projektem.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.