Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Jednorazowa inwestycja budowlana? Skorzystaj z wynajmu szalunków stropowych.

Jednorazowa inwestycja budowlana? Skorzystaj z wynajmu szalunków stropowych.

Szalunki budowlane są jednym z elementów, bez których budowanie konstrukcji z betonu jest praktycznie niemożliwe. Szalunek składa się z drewnianych desek lub płyt i ma na celu stworzenie tymczasowej konstrukcji, która zostanie wypełniona przez beton. Korzystanie ze szkalowania, zwanego również deskowaniem, pozwala wylewce zachować upragniony kształt aż do zastygnięcia. Jest ono wykorzystywane głównie przez firmy budowlane, lecz nic nie stoi na drodze osoby prywatnej, która chciałaby skorzystać z pomocy szalunków, aby efektywnie zrealizować jakiś jednorazowy projekt budowlany.

Rodzaje szalunków budowlanych

W zależności od miejsca użycia możemy wyróżnić kilka rodzajów szalowania. W przypadku, gdy chodzi o drzwi i okna, należy odpowiednio zabezpieczyć otwory w ścianach. Najpowszechniej używane są do zabezpieczenia nadproży, lecz można ich użyć również w celu wsparcia elementów elewacji. Gdy pragniemy poprawnie przygotować fundamenty pod jakąś konstrukcje, należy wykorzystać szalunki do wykopów. Skorzystanie z nich stanowi gwarancję, że przygotowane wykopy nie zostaną zasypane przez otaczającą ją ziemię. W zależności od rozmiarów wykopów należy wybrać szalunki o odpowiednich rozmiarach. Z kolei szalunki stropowe są niezbędne do prawidłowego skonstruowania stropu budynku. W przypadku takiego szalunku budowlanego możemy wyróżnić podpory, dźwigary oraz stolik szalunkowy, przy czym ten stolik znajduje wykorzystanie głównie przy konstrukcjach o dużych rozmiarach z odpowiednio wielkimi stropami.

Czy wynajmowanie szalunków stropowych jest rozsądną decyzją?

Dla dużych firm budowlanych zakup szalunków jest opłacalny, jeżeli regularnie realizują zlecenia dotyczące stawiania ogromnych betonowych konstrukcji. W takiej sytuacji posiadanie własnych szalunków jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Z drugiej strony ich dzierżawa może być bardziej opłacalna z uwagi na niższe koszty oraz brak problemów związanych z ich przechowywaniem. Jeżeli chodzi o jednorazowe inwestycje budowlane, to opcja wynajmu szalunków budowlanych jest bezapelacyjnie najbardziej atrakcyjnym rozwiązaniem. Wynajmowanie szalunków stropowych od profesjonalnych firm wiąże się z wieloma korzyściami, które wpływają na atrakcyjność tej opcji. Oprócz gwarancji wysokiej i odpowiednich parametrów szalunków wynajem pozwala na znaczne ograniczenie czasu potrzebnego na zakończenie projektu budowlanego między innymi z uwagi na łatwość montażu tego rodzaju szalunków. Firmy oferujące takie usługi odpowiednio konfigurują swoje szalunki, aby korzystanie z nich było łatwe nawet dla osób niemających sporo doświadczenia w budowaniu obiektów.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.