Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Rodzaje szalunków ściennych: średnio i lekko gabarytowe

Rodzaje szalunków ściennych: średnio i lekko gabarytowe

Szalunki ścienne przeznaczone są do prowadzenia popularnych prac budowlanych. Wymagane są podczas wykonywania monolitycznych konstrukcji betonowych. Upraszczając można stwierdzić, że szalunku ścienne są formą, która wypełniana jest mieszanką betonową. W efekcie ściana zyskuje kształt odpowiadający kształtowi szalunku.

Dlaczego warto stosować profesjonalne systemy szalunków ściennych?

Stosowanie profesjonalnych szalunków ściennych umożliwia znaczne oszczędności czasowe i materiałowe. Dzięki ich wykorzystaniu ściany są idealnie gładkie i nie wymagają dodatkowego tynkowania. Profesjonalne szalunki to również gwarancja bezpieczeństwa. Wykonane są z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu wytrzymują duży nacisk. A dodatkowo wyposażone są w systemy poprawiające bezpieczeństwo pracowników na placu budowy (np. zintegrowane systemy pomostowe składające się z pomostów, drabin i barier zabezpieczających).

Dlaczego warto stosować szalunki lekko i średnio gabarytowe?

Ich dodatkową zaletą jest waga i rozmiary umożliwiające montaż i demontaż bez użycia ciężkiego sprzętu. Pozwala to na stosowanie systemów na budowach niewyposażonych w dźwigi lub żurawie.

Systemy szalunkowe lekko i średnio gabarytowe mogą być przestawiane bez konieczności ich demontażu. Co oznacza mniejszą pracochłonność prac budowlanych, a także oszczędność czasu. Stosowane w nich zamki są bardzo łatwe w obsłudze, ale zapewniają najwyższy poziom łączenia i uszczelnienia płyt.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.