Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Stalowe malowane i ocynkowane, czyli rodzaje podpór w szalunkach stropowych

Stalowe malowane i ocynkowane, czyli rodzaje podpór w szalunkach stropowych

Podpora, zwana również stemplem budowlanym, to jeden z najważniejszych elementów szalunku stropowego.

Profesjonalne stemple budowlane wykonane są ze stali. Użyty materiał sprawia, że są one niezwykle wytrzymałe i trwałe. Dzięki dużej nośności, stosowanie podpór metalowych zdecydowanie podwyższa poziom bezpieczeństwa na placu budowy.

Podpory stalowe występują w różnią się materiałami wykorzystanymi do ich produkcji. Najpopularniejszymi rodzajami stempli budowlanych są:

  • Podpory stalowe malowane,
  • Podpory ze stali ocynkowanej.

Stemple wykonane z tych materiałów są odporne na korozję.

Bardzo ważną zaletą podpór stalowych jest możliwość regulowania ich wysokości. Oferowane przez nas stemple budowlane można regulować w zakresie od 148 do 550 centymetrów. Kolejną zaletą podpór stalowych jest duża łatwość ich montażu, co pozytywnie wpływa na czas wykonania kompletnego deskowania.

Element niezależne – trójnóg i głowica

Ważny dodatkiem do podpory stalowej jest trójnóg stabilizujący. Służy on jako zabezpieczenie przed przewracaniem się stempli zarówno podczas montażu jak i również podczas właściwej pracy systemu deskowania. Każdą z nóg można ustawić pod dowolnym kątem, dzięki czemu możliwe jest wykorzystywanie trójnogów w małych pomieszczeniach oraz w pobliżu ścian.

Innym elementem uzupełniającym podporę jest głowica krzyżowa, która stanowi podparcie dla drewnianych dźwigarów poprzecz. Element ten umożliwia utrzymanie dźwigarów we właściwej pozycji.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.