Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Szybki montaż, maksymalne bezpieczeństwo, ręczne przestawianie – zalety szalunków ściennych

Szybki montaż, maksymalne bezpieczeństwo, ręczne przestawianie – zalety szalunków ściennych

W jednym z poprzednich wpisów poruszaliśmy temat zalet wynikających ze stosowania lekko i średnio gabarytowych szalunków ściennych. Temat jest bardzo interesujący, dlatego doczekał się rozwinięcia.

Uniknięcie konieczności wykorzystywania ciężkiego sprzętu

Bardzo ważną zaletą stosowania lekko i średnio gabarytowych szalunków ściennych jest brak konieczności wykorzystywania ciężkiego sprzętu do ich montażu i demontażu. Dlaczego jest to tak istotne? Po pierwsze korzystanie z ciężkiego sprzętu powoduje zwiększenie kosztu prac budowlanych. Wynajem dźwigu lub żurawia to koszt, który w przypadku niewielkich projektów budowlanych, może znacząco wpływać na rentowność przedsięwzięcia.

Po drugie, w specyficznych warunkach, wykorzystywanie ciężkiego sprzętu jest utrudnione lub nawet niemożliwe. Ma to na przykład miejsce w przypadku działek bardzo wąskich lub gęsto zadrzewionych.

Na końcu należy podkreślić, że wykorzystywanie ciężkiego sprzętu wiąże się z koniecznością zapewnianie personelu posiadającego odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia do jego obsługi. W czasach, gdy znalezienie dobrych pracowników staje się coraz trudniejsze i coraz bardziej kosztowne, warto stosować rozwiązania, dzięki którym można uniknąć problemów związanych z poszukiwaniem wykwalifikowanych specjalistów. Jednym z możliwych sposobów jest stosowanie szalunków, które można montować, przenosić i demontować bez udziału dźwigów lub żurawi.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.