Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Szalunki do wykopów – wpływ na podniesienie bezpieczeństwa na placu budowy

Szalunki do wykopów – wpływ na podniesienie bezpieczeństwa na placu budowy

Bezpieczeństwo pracowników to jeden z najgorętszych tematów dotyczących branży budowlanej. Niestety, pomimo postępu technologicznego, stosowania dobrych praktyk i powszechnego przestrzegania zasad i przepisów BHP, branżę nadal cechuje wysoka wypadkowość, która jest powodem poważnych kosztów.

W jaki sposób stosowanie nowoczesnych systemów szalunków do wykopów może wpłynąć na poprawę stanu bezpieczeństwa na placu budowy?

Montaż szalunków w wykopach

Nowoczesne systemy szalunków do wykopów umożliwiają uniknięcie najczęstszej przyczyny wypadków podczas robót ziemnych, czyli przysypania pracownika. Ich montaż możliwy jest przy wykorzystaniu sprzętu służącego do kopania, czyli koparki i koparko-ładowarki. Dzięki temu wyeliminowana zostaje konieczność zejścia pracowników do wykopu przed zainstalowaniem szalunku, co ma niebagatelny wpływ na podniesienie poziomu bezpieczeństwa.

Nowoczesne systemy szalunków do minimalizują również ryzyko urazów wywołanych poprzez spadanie na pracujących w wykopie pracowników kamieni oraz brył ziemi.

Systemy szalunkowe do wykopów ułatwiają także stosowanie środków ochrony zbiorowej, czyli na przykład pomostów, rusztowań lub barierek, dzięki czemu zmniejszane jest ryzyko wpadnięcia pracowników do wykopu.

Te cechy nowoczesnych systemów szalunkowych pomagają w podniesieniu poziomu bezpieczeństwa na budowie i bezpośrednio wpływają na koszty związane z ewentualnymi wypadkami. Dzięki nim praca jest bardziej efektywna i ograniczane jest ryzyko przestojów.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.