Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Transport materiałów budowlanych pojazdami wyposażonymi w dźwigi HDS

Transport materiałów budowlanych pojazdami wyposażonymi w dźwigi HDS

Każdego dnia niezliczona ilość materiałów budowlanych jest przewożona z firm produkujących na place budowy, takie jak obiekty handlowe, domy rodzinne oraz budynki mieszkaniowe. Jednocześnie, transport materiałów wielkogabarytowych to podstawa. Dzięki odpowiedniemu przewożeniu najpotrzebniejszych produktów, dostawa na czas jest istotna, aby ukończyć budowę zgodnie z przewidywanym terminem. W tym miejscu na pomoc przychodzi transport HDS.

Czym jest transport HDS?

Transport HDS to inaczej Hydrauliczny Dźwig Samochodowy, który pozwala przewozić z jednego miejsca na drugie materiały o dużych gabarytach. W szczególności sprawdza się w transportowaniu materiałów budowlanych, a także ich załadunku oraz rozładunku.

Materiały budowlane, a transport HDS

Floty samochodów HDS charakteryzują się w dużej mierze sprzętem dostosowanym do wykonywania transportów nietypowych materiałów zarówno w Polsce, jak i poza nią. Hydrauliczny Dźwig Samochodowy świetnie sprawdzi się w przewozie materiałów takich jak więźby dachowe, bloczki betonowe, płyty drogowe, wszelkiego rodzaju rusztowania, dachówki, cement oraz szalunki. Co ważniejsze – za sprawą samochodów HDS można bez trudu załadować rzeczone materiały, a następnie, w miejscu docelowym, rozładować je.

Transport HDS w znaczący sposób pozwala ułatwić budowę oraz ukończyć planowane prace w określonym terminie, bez konieczności przesuwania go. Warto wspomnieć również, że Hydrauliczny Dźwig Samochodowy jest sprzętem niezawodnym, który gwarantuje przewóz, co najważniejsze – bezpieczny dowóz materiałów budowlanych na plac budowy.

Ciężarówki wyposażone w system HDS są w stanie przewieźć materiały o wadze od kilku nawet aż do kilkunastu ton. Wysięg ich z kolei sięga aż kilkunastu metrów. Ze względu na maksymalną długość ładunku, można przewozić produkty o dużych gabarytach. Warto wspomnieć, iż dźwigi stosowane do transportu materiałów budowlanych są wyposażone w tak zwane ciągniki siodłowe. Pojazdy te świetnie nadają się do przenoszenia dużych oraz ciężkich materiałów na wyższe kondygnacje budynków.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.