Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Szalunki do wykopów gwarancją bezpieczeństwa podczas robót ziemnych

Szalunki do wykopów gwarancją bezpieczeństwa podczas robót ziemnych

Istnieje wiele rodzajów zabezpieczeń ścian wykopów. Są one niezbędne do efektywnego i bezpiecznego przeprowadzania wszelkich robót ziemnych. Szalunki to łatwe w montażu i skuteczne modułowe komory, ochraniające wykop ze wszystkich stron. Ich funkcjonalność sprawia, że są jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań przy pracach tego typu.

Charakterystyka i zastosowanie szalunków komorowych

Szalunki do wykopów lekkie to prostokątne komory o wysokości kilku metrów, które umieszcza się we wnętrzu wykonanego wykopu. Ich największą zaletą jest brak konieczności stosowania rozpór, które w znacznym stopniu utrudniałyby prace ziemne. Najczęściej wykorzystywane są do działań takich jak:

  • przewierty
  • budowa lub remont kanalizacji, rurociągów itp.
  • montaż pompowni, przepompowni i zbiorników różnego typu

Zakup szalunków

Na zakup szalunków decydują się głównie przedsiębiorstwa budowlane, które korzystają z tego typu sprzętu na co dzień. Na polskim rynku istnieje sporo firm produkcyjnych i pośredników oferujących sprzedaż szalunków do wykopów. Warto wybrać produkt dobrej jakości, skonstruowany zgodnie z normami bezpieczeństwa, by uchronić pracowników przed zagrożeniem i móc przeprowadzać roboty ziemne w sposób sprawny i niezakłócony awariami.

Wypożyczenie szalunków

Firmy, które potrzebują szalunków o określonych parametrach i rozmiarze do wykonania pojedynczego zlecenia z pewnością nie będą zainteresowane ich zakupem. Dobra wypożyczalnia szalunków zapewni w takim wypadku fachowe doradztwo, pomoc w wyborze oraz montażu tego typu sprzętu na budowie. Przed wypożyczeniem warto sprawdzić stan techniczny szalunków, by mieć pewność, że zapewnią skuteczną ochronę ścian wykopów przed osuwaniem się.

Szalunki do wykopów to niezbędne narzędzie do przeprowadzenia większości prac ziemnych. Zakup lub wypożyczenie dobrej jakości szalunków to ważny krok dla przedsiębiorstw budowlanych, które chcą efektywnie, szybko i bezpiecznie montować lub remontować kanalizacje, rurociągi, pompownie i przepompownie.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.