Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Szalunki ścienne – podstawa nowoczesnego budownictwa

Szalunki ścienne – podstawa nowoczesnego budownictwa

Postęp w branży technologicznej wpływa zarówno na materiał, jak i oczekiwania projektantów co do wyglądu i jakości betonowych elementów architektonicznych. Moduły, z których składają się szalunki ścienne, ułatwiają dopasowanie systemu do potrzeb konkretnej budowy. Są one również dopasowane do obciążeń, jakie powstają przy stosowaniu nowoczesnych mieszanek z betonu towarowego. To pozwala na szybkie wykonanie prac oraz ułatwia projektowanie nawet skomplikowanych kształtów i zbrojeń betonu.

Specjalistyczne szalunki do elementów o złożonych kształtach

Dzięki szalunkom ściennym można wykonywać zalewanie betonem ścian o skomplikowanych kształtach lub załamaniach. W ten sposób powstaje bryła o jednolitej strukturze. Takie nowoczesne rozwiązania ułatwiają dodatkowo zastosowanie betonów niewymagających zagęszczania. Elementy szalunków można łączyć pod dowolnym kątem, co ułatwia późniejsze prace wykończeniowe przy elewacji lub obróbce słupów wykonanych w tej technologii. Dodatkowo takie rozwiązanie dostosowane jest do norm wytrzymałości i posiada zabezpieczenia i śruby ściągające eliminujące możliwość odkształcenia się powierzchni zalewanej betonem. Nie bez znaczenia pozostają niskie koszty oraz czas rozstawiania systemu na placu budowy.

Modułowe szalunki i podzespoły ułatwiające pracę

Szalunki dostarczane są na miejsce inwestycji w elementach z akcesoriami dodatkowymi. Ich uniwersalność pozwala na dopasowanie konstrukcji do planów budowlanych. W zestawie są zamki i śruby łączące poszczególne płyty. Do betonów samozagęszczających przeznaczone są króćce montowane w powierzchnie szalunku. W ten sposób beton wtłaczany jest bezpośrednio do szalunku zgodnie z zaleceniami producenta. Dla poprawy prac takie zestawy szalunkowe wyposażone są w podesty robocze, co zwiększa bezpieczeństwo na placu budowy. Takie rozwiązania przyspieszają tempo prac oraz podnoszą jakość i dokładność wykonania elementów z betonu. Jednocześnie można wykonywać duże elementy architektoniczne bez konieczności podziału prac etapy.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.