Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

W przypadku jakich prac budowlanych sprawdzą się rusztowania elewacyjne?

W przypadku jakich prac budowlanych sprawdzą się rusztowania elewacyjne?

Rusztowania są kluczowymi elementami każdej budowy, która wykonywana jest na wysokościach. Są one tymczasową konstrukcją, która złożona jest ze słupów stawianych poziomo oraz pionowo, na których układane są tak zwane pomosty, dzięki którym po konstrukcji można się przemieszczać. Ciekawostką jest, że kiedyś większość rusztowań stawiano za pomocą materiałów drewnianych, obecnie oczywiście wykorzystuje się do tego elementy metalowe. Podczas stawiania takiej konstrukcji trzeba oczywiście stosować się do wszelkich zasad BHP, ponieważ bez nich zaczęcie robót budowlanych jest niemożliwe. Istnieje wiele rodzajów rusztowań, skupmy się na rusztowaniach elewacyjnych.

Rusztowanie elewacyjne – kiedy jest używane?

Jak sama nazwa wskazuje, są one kotwione do elewacji domu lub innego budynku użytku prywatnego, czy publicznego. Taki rodzaj rusztowania wykorzystuje się najczęściej przy pracach ociepleniowych budynku, ale także jego tynkowania i malowania. Podrodzajem rusztowania elewacyjnego jest przykładowo rusztowanie warszawskie, czyli najczęściej stosowane rusztowanie podczas prac budowlanych.

Rusztowanie warszawskie jest kluczowym, kiedy przychodzi nam wynajem rusztowań elewacyjnych. Składa się ono z wielu modułów, z których każdy opiera się na dwóch pionowych rurach, które połączone następnie są dwoma cieńszymi. Rusztowanie takie można bardzo szybko postawić, ale w razie potrzeby i w każdej chwili również bardzo szybko rozbudować, nie sprawia to żadnego problemu. Do złożenia takiej konstrukcji używa się dodatkowo tak zwanych złączeń czopowych, w której korzysta się z minimalnej ilości śrub. Rusztowanie warszawskie jest uniwersalne, może stać ono na zewnątrz, ale także wewnątrz budynku. Można z niego utworzyć konstrukcję wysoką, jak również niską.

Kiedy warto zastosować rusztowanie elewacyjne?

Jak już wcześniej wspomniano, używane jest ono najczęściej ze wszystkich rodzajów rusztowań. Przydaje się ono przy pracach ociepleniowych, wykończeniowych, podczas tynkowania oraz malowania budynków.

Rusztowanie elewacyjne jest najpopularniejsze dzięki swojej stabilności i łatwości w postawieniu oraz rozbudowaniu.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.