Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Wynajem szalunków, czy kupno nowych?

Wynajem szalunków, czy kupno nowych?

Bez systemów szalunkowych trudno wyobrazić sobie nowoczesne budownictwo. Szalunki wykorzystywane są praktycznie przy każdej inwestycji budowlanej – przy tworzeniu fundamentów, konstrukcji betonowych, czy wykopach wysokoprzestrzennych. Popularne jeszcze nie tak dawno szalowania z desek odchodzą powoli do lamusa, wypierane przez nowoczesne systemy szalunkowe. Spowodowane jest to głównie czasochłonnym montażem deskowania i rosnącymi kosztami materiałów. Ponadto tego typu szalunek nie zawsze nadaje się do ponownego wykorzystania przy kolejnej inwestycji. Ręcznie wykonywane szalunki drewniane znajdują czasem jeszcze zastosowanie przy konstrukcji małych szalunków ogrodzeniowych, lecz jedynym racjonalnym rozwiązaniem przy poważnych inwestycjach budowlanych pozostają systemowe szalunki ścienne i stropowe.

Kiedy warto wynajmować systemy szalunkowe?

Jeśli działacie Państwo w branży budowlanej i często podejmujecie się prac, przy okazji których wykonujecie monolityczne konstrukcje betonowe, wykopy, czy fundamenty, warto pomyśleć o zakupie własnych systemów szalunkowych. Co prawda posiadanie własnego sprzętu do szalowania wiąże się z kosztami jego przechowywania i konserwacji, ale przy długoterminowych projektach oraz rosnącej liczbie zleceń wydatki na ten cel mogą być niższe niż koszty wynajmu szalunków.

Wypożyczalnia szalunków – kiedy skorzystać z jej usług?

Jeśli Państwa firma budowlana oferuje szeroki wachlarz usług budowlanych w ramach, których podejmując się między innymi prac wykończeniowych, czy remontowych, a zlecenia wymagające wykonania szalunków pojawiają się sporadycznie, lepiej postawić na wynajem szalunków, niż inwestować w zakup własnych systemów szalunkowych. Nawiązując stałą współpracę z wypożyczalnią szalunków, często możecie Państwo liczyć na atrakcyjne rabaty dzierżawy, czy pomoc w montażu oraz macie pewność, że dostaniecie systemy szalunkowe dostosowane do wymagań aktualnie realizowanej inwestycji budowlanej.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.