Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Zalety transportu HDS

Zalety transportu HDS

Transport HDS to nazwa usługi, która polega na transportowaniu ciężkich towarów na większe odległości. Samochód do takiego transportu ma urządzenie z platformą dźwigową, którą steruje przeszkolony operator.

Transport HDS – garść informacji

HDS jest to hydrauliczny dźwig samochodowy. Samochody wyposażone w HDS wykorzystuje się głównie do transportowania ciężkich ładunków bagażowych, na przykład takich jak kontenery budowlane, kontenery biurowe lub socjalne. Można transportować także maszyny i palety i inne rzeczy, które mają duże gabaryty, ale i także dużą wagę.

Jakie korzyści płyną z transportu HDS?

Transport za pomocą HDS jest bardzo wygodny i komfortowy, może być wykorzystany wszędzie. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zaoszczędzić dużo czasu ale także i ograniczyć liczbę pracowników potrzebnych do rozładunku danego towaru. Jest to bardzo ważne w sytuacji, gdy ,,goni czas”. Pojazd z HDS używać można także do wycinki leśnej, gdzie przewozi się dużą ilość drewna. Dany towar jest bezpiecznie transportowany. Co jest również ważne, element dźwigu w takim samochodzie można wymieniać w przypadku usterki. Warto pamiętać, aby dostosować wagę transportowanego towaru do wagi i gabarytów samochodu. W przypadku zbyt ciężkiego ładunku samochód może się wywrócić, z tego też powodu ta kwestia jest bardzo istotna. Ważne jest stabilne i równe podłoże.

Gdzie korzysta się z transportu HDS?

Z zalet tego rodzaju transportu korzysta się głównie w takich przypadkach, którą kluczową role odgrywa czas ale także i gabaryty oraz ciężar ładowanego towaru. Transport taki jest szczególnie ceniony na bardzo dużych placach budowy, gdzie przewożone są często ciężkie i duże towary. Transport HDS to zdecydowanie lepsze, uniwersalne i komfortowe rozwiązanie, niż standardowy dźwig. Kluczową rolę odgrywa czas ale także i bezpieczeństwo i liczba osób potrzebnych do załadunku. Jest to rozwiązanie, które z pewnością warto rozważyć.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.