Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Jak transportować sypkie materiały budowlane?

Jak transportować sypkie materiały budowlane?

Przewożenie szeroko rozumianych materiałów sypkich to spore wyzwanie. Materiały sypkie, do których należą między innymi kruszywo, piasek czy też żwir przewozi się różnego rodzaju wywrotkami. Aby bezpiecznie przetransportować takie materiały warto skorzystać z usług profesjonalnych firm, które posiadają w swojej ofercie usługi transportowe materiałów.

Jak wykonuje się transport materiałów sypkich

W Polsce wysoko plasuje się zapotrzebowanie na transport materiałów sypkich. Oczywiście jeśli materiały są pakowane wtedy nie ma większego problemu z transportem, wystarczy tutaj większy samochód osobowy lub dostawczy.

Co jednak, gdy musimy przewieść materiał luzem?

Nie każda firma transportowa jest w stanie sprostać zadaniu przetransportowania materiałów sypkich. Do przewozu takich materiałów niezbędny jest odpowiedni sprzęt oraz wykwalifikowana kadra. Wywrotki są tutaj głównym środkiem transportu. Taki transport musi gwarantować zabezpieczenie przed rozsypaniem się materiału. W przypadku tych materiałów należy zapoznać się szczegółowo z przepisami przewozu tych produktów. Warto tutaj pamiętać o dokładnej kontroli wagi materiału zarówno przy użyciu wagonu czy też samochodu. Powinniśmy również zadbać, aby materiały były transportowane w sposób czysty dla otoczenia oraz dobrze zabezpieczony.

Podsumowanie

Wysyłka materiałów sypkich możliwa jest transportem kolejowym, samochodowym lub morskim. Rodzaj transportu uzależniony jest głównie od wielkości, masy, terminu, oraz dystansu między załadunkiem, a wyładunkiem. Usługa przewozu materiałów sypkich powinna zostać wykonana rzetelnie. Warto skorzystać z usług firm, które posiadają niezbędne doświadczenie w branży do przewozu materiałów bezpośrednio na place budowy czy też do zakładów. Dobra firma powinna stosować się do zasady punktualności oraz niezawodności.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.