Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

3 najczęstsze zastosowania szalunków do wykopów

3 najczęstsze zastosowania szalunków do wykopów

Budowy wiążą się najczęściej z pracami ziemnymi wymagającymi dokładnego zabezpieczenia terenu, w czym pomagają systemy szalunkowe.

 

  1. Tworzenie instalacji, infrastruktury przechodzącej pod ziemią

 

Budowa instalacji wodno-kanalizacyjnej to jeden z najważniejszych przykładów zastosowania szalunków wewnątrz wykopu w celu zabezpieczenia pracowników przed opadającym gruntem. Popularne systemy sprawdzają się również przy modernizacji instalacji elektrycznych lub gazowych. Ważna zaleta lekkich szalunków do wykopów to szybki montaż i demontaż oraz dopasowanie do standardów przemysłowo-inżynieryjnych. Lekkość umożliwia przenoszenie konstrukcji najprostszymi maszynami.

 

  1. Instalacje podziemnych zbiorników

 

Szalunki doskonale wypadają w montażu podziemnych zbiorników, ale również przy tworzeniu studni. Wszystkie inwestycje w zabezpieczenia konsultuje się już na etapie projektowania inwestycji budowlanej. Ocena rodzaju gruntu pozwala na wydajniejszy kontakt z wypożyczalnią. Szalunki do wykopów spełniają najwyższe normy jakości, ponieważ to elementy wykorzystywane w najtrudniejszych, niebezpiecznych pracach. Lżejsze materiały nie sprawdzą się oczywiście w każdym projekcie, dlatego wypożyczalnie rozszerzają katalog o systemy średnie i ciężkie, żeby dopasować się do konkretnych potrzeb inwestorów.

 

  1. Budowa fundamentów

 

Naturalnie lekkie szalunki sprawdzają się przy budowach domów jednorodzinnych ze względu na łatwość wprowadzenia, transportu, niskie kaucje i ogólne koszty użytkowania. Systemy wykonuje się najczęściej z aluminium, co ogranicza przy okazji problemy serwisowe.

 

Wynajem się opłaca ze względu na wzrost materiałów budowlanych w skali makro

 

Budowa fundamentów, klasyczne konstrukcje podziemne, serwisowanie infrastruktury podziemnej to tylko niektóre z obszarów profesjonalnego zastosowania lekkich systemów szalunkowych. Wynajem to aktualnie najlepsza praktyka ze względu na dynamiczny wzrost cen materiałów budowlanych i na częściowe złamanie łańcuchów dostaw w światowej gospodarce.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.