Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

5 sytuacji, w których przyda Ci się dźwig HDS

5 sytuacji, w których przyda Ci się dźwig HDS

Skrót HDS oznacza hydrauliczny dźwig samochodowy. Jest to samochód ciężarowy wyposażony w podnośnik hydrauliczny o różnym osprzęcie, udźwigu oraz zasięgu. Tego rodzaju pojazdy wyróżniają się funkcjonalnością i sprawdzają się w wielu sytuacjach.

1. Załadunek i rozładunek materiałów budowlanych

Transport drogowy jest powszechnie wykorzystywany w budownictwie. Dzięki niemu możliwe jest dostarczanie materiałów budowlanych bezpośrednio na plac budowy. Zastosowanie samochodu z dźwigiem HDS pozwala nie tylko dowieźć niezbędne produkty, ale również je rozładować w dowolnym miejscu.

2. Dostarczanie materiałów na wyższe kondygnacje

Podczas prowadzenia prac budowlanych bardzo często pojawia się potrzeba przeniesienia różnych maszyn bądź urządzeń na wyższe kondygnacje. W takiej sytuacji podnośnik HDS jest niezastąpiony. Mobilna konstrukcja dźwigu pozwala dojechać w dowolne miejsce i wykonać zlecone zadanie szybko i sprawnie.

3. Prace konserwacyjne i remontowe

Transport HDS jest też z powodzeniem wykorzystywany podczas prac remontowych i konserwacyjnych budynków. Odnawianie elewacji lub zakładanie rolet zewnętrznych najprościej wykonać z podnośnika hydraulicznego. Jego zastosowanie pozwala uniknąć stawiania rusztowań budowlanych i oszczędzić sporo czasu.

4. Zawieszanie billboardów i oświetlenia ulicznego

Pojazdy ciężarowe wyposażone w podnośnik hydrauliczny są także powszechnie używane przez branżę reklamową. Doskonale sprawdzają się podczas wieszania billboardów lub innych reklam na wysokościach, a także przy montażu świątecznych iluminacji w miastach.

5. Wykorzystanie dźwigu w przemyśle leśnym

Dźwig HDS znajduje też zastosowanie w przemyśle leśnym. Samochód ciężarowy wyposażony w podnośnik pozwala na sprawny załadunek ściętych drzew. Podnośniki z koszami są pomocne podczas przycinania konarów wysokich drzew rosnących w parkach miejskich lub przy drogach.

Podsumowanie

Hydrauliczny dźwig samochodowy to niezwykle funkcjonalny sprzęt, który znajduje wiele zastosowań. Możliwość montażu na ramieniu różnych akcesoriów i uchwytów pozwala dostosowywać urządzenie do określonych potrzeb i wymagań.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.