Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

5 zalet korzystania z wypożyczalni sprzętu budowlanego

5 zalet korzystania z wypożyczalni sprzętu budowlanego

Niezależnie od tego, czy prowadzimy firmę świadcząca usługi budowlane, czy chcemy własnymi siłami wyremontować swój dom lub urządzić ogród, nie musimy już inwestować w drogi sprzęt ryzykując, że po wykorzystaniu dla własnych celów nie uda nam się go potem odsprzedać w satysfakcjonującej cenie. Z pomocą przychodzą coraz liczniejsze w Polsce wypożyczalnie sprzętu budowlanego.

W Europie Zachodniej liczba osób korzystających z wynajmowanego sprzętu to 80% wszystkich wykonujących prace budowlane. Do Polski ten trend zaczyna docierać od niedawna, ale wydaje się, że Polacy zdążyli już nabrać przekonania do tej opcji, ponieważ rynek wynajmu sprzętu rozwija się coraz prężniej. Jakie są główne zalety korzystania z wypożyczalni sprzętu budowlanego, które sprawią, że wypożyczalnie stanowią coraz większą konkurencję dla tych firm, które proponują tylko sprzedaż?

Szybka realizacja

Firmy oferujące sprzęt pod wynajem, najczęściej mają taką ilość każdego rodzaju sprzętu, że nie ma konieczności umawiania się i oczekiwania na długie terminy. Nawet, jeśli w jednej z firm nie ma tego, czego akurat poszukujemy, zawsze można zorientować się u konkurencji. To sprawia, że nawet w nagłych przypadkach wymagających interwencji, albo gdy po prostu najdzie nas nagle „wena remontowa”, możemy liczyć na natychmiastowy dostęp do potrzebnych maszyn.

Koszty wynajmu kontra koszty zakupu

Osoby decydujące się na zakup sprzętu ponoszą koszty nie tylko w momencie zakupu, ale również podczas użytkowania sprzętu. Wszelkiego rodzaju serwis, części, ubezpieczenie sprzętu pokrywa kupujący. Inaczej i o wiele bardziej korzystnie sprawa przedstawia się w przypadku najmu, kiedy płacimy jedynie umówioną kwotę np. za dzień lub inny okres użytkowania sprzętu, a koszty dodatkowe pokrywa jego właściciel.

Transport do i z placu budowy

Firmy oferujące sprzęt budowlany pod wynajem praktycznie zawsze dysponują własnym transportem i są w stanie dostarczyć sprzęt w odpowiednie miejsce w umówionym czasie. Dzięki temu nie musimy sami trudzić się organizowaniem przewozu ani ufać firmom transportowym, z których nie wszystkie mają doświadczenie w realizacji tego typu zleceń.

Jakość sprzętu i serwis

Decydując się na zakup sprzętu bardzo często kierujemy się względami ekonomicznymi. Może to mieć opłakane skutki, kiedy decydujemy się na sprzęt w dobrej cenie ale niskiej jakości, z którym praca posuwa się w żółwim tempie, albo który, w najgorszym wypadku, psuje się bez przerwy i więcej czasu przebywa w serwisie, niż na miejscu budowy. Opcja wynajmu jest o wiele bezpieczniejsza, ponieważ właściciele maszyn inwestują w firmę kupując sprzęt najwyższej jakości, który powinien bez szwanku przetrwać lata ciągłej eksploatacji. Mamy więc pewność, że nasza praca będzie posuwać się do przodu szybko i efektywnie.

Instrukcja obsługi

Przedsiębiorcy, od których wynajmujemy sprzęt, zwykle mają fachową wiedzę na temat jego rodzajów, przydatności do robót różnego typu i eksploatacji. Nie musimy przedzierać się przez grube instrukcje obsługi napisane niezrozumiałym językiem, ponieważ zwykle wystarczy poprosić o wskazówki, aby otrzymać krótkie praktyczne przeszkolenie używania danego typu sprzętu.

Wszystkie te punkty sprawiają, że wynajem sprzętu budowlanego stał się od pewnego czasu opcją bardzo korzystną, a w dobie rosnącej konkurencji w tej branży możemy cieszyć się dużym wyborem atrakcyjnych cenowo propozycji i efektami swojej pracy.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.