Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Szalunki – czym są i do czego służą?

Szalunki – czym są i do czego służą?

W obecnych czasach możemy zaobserwować intensywny rozwój budownictwa, który w dużej mierze spowodowany jest postępem technologicznym oraz stałym powstawaniem coraz to nowszych aglomeracji miejskich, a także rozwijaniem się zarówno metropolii, jak i mniejszych prowincji. Ze względu na ograniczenia urbanistyczne, które spowodowane są wielkością działek oraz zamierzeń budowlanych przy postawionych już budynkach, projektanci są zmuszeni do zastosowania zabezpieczeń wykopów budowlanych sposobami opierającymi się na głębokim fundamentowaniu. Do zabezpieczeń ziemnych robót budowlanych przeprowadzanych w głębokich wykopach służą szalunki.

Szalunki to nieodłączny element każdych prac fundamentowych. Ich głównym zadaniem jest nadanie betonowi konkretnego i trwałego kształtu. Pozwalają utworzyć formy, które następnie są wypełniane mieszanką betonową. Zabezpieczenie wykopów szalunkami trwa od dwóch do czterech tygodni, w zależności od tego kiedy beton zgęstnieje. Wówczas elementy szalunkowe i ich powstałe rusztowanie, zostaje rozebrane. Szalunki do betonu mogą zostać wykonane z kilku rodzajów materiałów – desek, aluminium, stali, płyt OSB, MFP czy specjalnej sklejki szalunkowej. W związku z tym, iż są to wyłącznie „chwilowe” zabezpieczenia wykopów, istnieje wiele firm oferujących nie tylko sprzedaż, ale także czasowy wynajem szalunków.

Nasza oferta wynajęcia szalunków

Nasza firma oferuje szalunki do wykopów lekkie, średnie i ciężkie, dzięki czemu zastosowane rozwiązanie jest zawsze możliwie dopasowane do wymagań i oczekiwań Klienta. Świadczymy kompleksowe usługi wynajmu szalunków stropowych, opierając je o dwa rodzaje podpór – stalowe malowane oraz ocynkowane. Zachęcamy do szerszego zapoznania się z naszą ofertą!


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.