Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego – na co zwrócić uwagę?

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego – na co zwrócić uwagę?

Obecnie na rynku jest bardzo wiele firm oferujących wypożyczanie sprzętu budowlanego, więc wybór odpowiedniej nie jest wcale łatwy. Część z firm ma bardzo szeroki wybór maszyn i urządzeń budowlanych, inne wyspecjalizowane są w wypożyczaniu określonej grupy osprzętu i narzędzi. Zanim wybierzemy usługi konkretnej firmy warto sprawdzić kilka różnych ofert na rynku i je porównać, tak aby otrzymać najkorzystniejsze warunki. Należy również wziąć pod uwagę kilka kwestii, które powinny mieć wpływ na decyzję przy wyborze wypożyczalni sprzętu.

Koszt za wypożyczenie sprzętu

Opłata za wypożyczony sprzęt to główne kryterium jakim się kierujemy przy wyborze wypożyczalni sprzętu. Oczywiście im niższy koszt tym lepiej, jednak cena nie powinna mieć ostatecznego wpływu na jakość usług. Zazwyczaj w momencie wypożyczenia maszyn i urządzeń konieczne jest uiszczenie równowartości sprzętu, który nas interesuje. Bardzo dużo firm wymaga również opłacenia kaucji, na pokrycie kosztów ewentualnych napraw, która w zależności od jakości narzędzi waha się od 20 do nawet 80 procent. Szczegóły zawarte są w umowie, więc należy dokładnie ją przeanalizować, aby uniknąć dodatkowych kosztów.

Umowa wypożyczenia narzędzi

Podpisując umowę warto dokładnie zapoznać się z jej zapisami, aby uniknąć późniejszych problemów. Istotne są takie elementy jak określenie czasu na jaki wypożyczamy sprzęt. Firmy pożyczają narzędzia na kilka godzin, dni czy nawet miesięcy. W umowie powinien się również znaleźć zapis o kosztach wypożyczenia, oraz innych ważnych dla nas kwestiach. Jeżeli jest to konieczne powinniśmy przejść krótki kurs użytkowania narzędzi oraz otrzymać instrukcję, w jaki sposób posługiwać się danym sprzętem. W chwili, gdy zależy nam na specjalistycznych urządzeniach niekiedy konieczne będzie zaświadczenie, że my lub nasi pracownicy mają odpowiednie uprawnienia i kwalifikacje do posługiwania się takimi narzędziami.

Naprawa usterek

W każdym przypadku, gdy dojdzie do uszkodzenia wypożyczonych narzędzi my ponosimy koszty naprawy. Umowa zawarta z firmą budowlaną powinna jasno określać warunki i zasady na jakich zostaje naprawiany sprzęt. Istotne jest kto ocenia wysokość kosztów naprawy, najlepiej jeżeli wyceny dokonuje zewnętrzny ekspert. Dlatego pamiętajmy, aby dokładnie omówić tą kwestię, szczególnie gdy dotyczy to bardzo drogich maszyn.

Przekazanie sprzętu

Narzędzia, które wypożyczamy powinny być sprawne technicznie i utrzymane w czystości. Należy za każdym razem to sprawdzać, aby uniknąć kłopotów w dochodzeniu swoich roszczeń. W trakcie użytkowania konieczne jest działanie zgodnie z instrukcją obsługi, gdyż możemy później zostać obciążeni dodatkowymi kosztami. Zwracając urządzenia należy zadbać o to, aby były one czyste i kompletne, dzięki czemu bez najmniejszych kłopotów otrzymamy zapłaconą kaucję.

Obecnie można wypożyczyć praktycznie każdy sprzęt, od drobnych narzędzi po specjalistyczne maszyny. W wielu przypadkach jest to doskonałe rozwiązanie, szczególnie gdy wiemy, że dane narzędzie będziemy potrzebować tylko jeden raz oraz w sytuacji, gdy sprzęt jest bardzo drogi i jego zakup jest nieopłacalny. Korzystać z wypożyczalni sprzętu mogą zarówno firmy budowlane jak i zwykłe osoby, które np. remontują czy budują dom.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.