Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Budowa domu jednorodzinnego, a zakup szalunków budowlanych

Budowa domu jednorodzinnego, a zakup szalunków budowlanych

Budowa domu jednorodzinnego jest wymagającym przedsięwzięciem organizacyjnym, logistycznym i co dla wielu najważniejsze, finansowym. Nie powinno zatem dziwić, że każda osoba podejmująca się takowej inwestycji szuka tam, gdzie się oczywiście da, oszczędności finansowych oraz czasowych. Jednym z pomysłów na takową oszczędność może być wynajęcia zamiast zakupu szalunków.

Szalunki – niezbędny element na każdym placu budowy

Szalunki są elementami niezbędnymi przy budowie większości obiektów budowlanych, a ich użycie jest konieczne już na etapie przygotowywania oraz wylewania fundamentów pod przyszły budynek. Jak zatem łatwo się domyślić, ich zorganizowanie jest jedną z bardziej kluczowych decyzji na początkowych etapach powstawania przykładowego domu jednorodzinnego.

Szalunki – kupować, czy wynajmować?

Jak wcześniej zaznaczaliśmy, szalunki są niezbędnymi elementami przy budowie większości współczesnych budynków i z zasady można wyróżnić dwie metody ich zorganizowania na swój plac budowy. Jedną z metod, jak łatwo się domyślić, jest bezpośredni zakup. Drugą, wynajem od firm świadczących tego typu usługi. Co jest lepszym rozwiązaniem? Naszym zdaniem, w przypadku budów domków jednorodzinnych przez osoby prywatne, wynajem. Dlaczego? Oto nasze argumenty:
• Wynajem jest znacznie tańszy – krótko terminowy wynajem szalunków jest opcją bardziej ekonomiczną w stosunku do kupna.
• Szalunki są elementami bezawaryjnymi- co za tym idzie, potencjalny wynajmujący nie musi się bać, że zostaną my dostarczone elementy uszkodzone
• Brak problemów z późniejszą sprzedażą – szalunki są elementem niezbędnym, ale jednocześnie koniecznym tylko na określonym etapie budowy.
• Brak konieczności składowania szalunków – szalunki niepotrzebne już na placu budowy są bezpośrednio przez firmę wynajmującą zabierane.

Podsumowując, szalunki są niezbędnym elementem na każdym placu budowy i dla większości inwestorów możliwy jest ich zakup lub wynajem. Naszym zdaniem, w przypadku budów prywatnych domków jednorodzinnych ta druga opcja jest opcją lepszą i bardziej ekonomiczną.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.