Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Do jakich prac wykorzystuje się szalunki do wykopów lekkie?

Do jakich prac wykorzystuje się szalunki do wykopów lekkie?

Prace ziemne wiążą się z określonym stopniem zabezpieczenia pracowników podczas wykonywania zadań im powierzonych. Jeżeli wykonują oni wykopy w niestabilnym gruncie, powinni oni mieć możliwość zabezpieczenia ścian przed osuwaniem się. Do takich zadań przeznaczone są szalunki do wykopów lekkie. Pozwalają one za uzyskanie wystarczającego pola pracy, aby wykonywać wiele czynności związanych z konserwacją i naprawami infrastruktury podziemnej.

Popularne zastosowanie szalunków

Urządzenia takie stosuje się często przy awariach sieci wodociągowej w przypadku prac w terenie zabudowanym. Zabezpieczenie płytami ścian wykopów pozwala na pracę nawet w bezpośrednim sąsiedztwie dróg bez wyłączania ich z ruchu kołowego. Dystans pomiędzy płytami pozwala na swobodne operowanie narzędziami i usunięcie awarii bez wykonywania dużych wykopów. Oprócz napraw sieci wodociągowej mogą być to czynności serwisowe dla wszystkich mediów włącznie z wykonywaniem dodatkowych akcesoriów zapewniających obsługę tak zamontowanych elementów sieci. W ten sposób powstają przyłącza i rozgałęzienie już istniejących linii przesyłowych.

Zastosowanie w wykopach liniowych

Mobilna konstrukcja szalunku pozwala na prowadzenie wykopów w linii z jednoczesnym układaniem elementów modernizowanej sieci. Tak stworzone zabezpieczenie jest doskonałym rozwiązaniem przy pracach w zabudowie miejskiej. Szalunki są stopniowo przemieszczane, co pozwala na utwardzanie gruntu i oddawanie kolejnych fragmentów zakończonej instalacji. Sama regulacja szerokości rozstawu płyt pozwala na dopasowanie szalunku do potrzeb i warunków terenowych w miejscu prac. Szerokie zastosowanie szalunków lekkich pozwala na wykonywanie większości prac dotyczących infrastruktury podziemnej na terenie zabudowanym bez zajmowania dużej przestrzeni. Ogranicza to koszty takich prac oraz zapewnia doskonałe warunki pracy dla osób dokonujących montażu lub naprawy dowolnych sieci. Poprawia to jakość prac i przyspiesza ich realizację, wpływając na cenę usługi i opłat administracyjnych.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.