Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Głębokie wykopy – jak zabezpieczyć teren?

Głębokie wykopy – jak zabezpieczyć teren?

Prace ziemne stwarzają niemałe niebezpieczeństwo. Bardzo ważne jest przygotowanie właściwych zabezpieczeń. Dzięki temu wykopy nie będą się osuwały. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi zabezpieczania terenu wykopów.

Zasady BHP na placu budowy

Na placu budowy trzeba przestrzegać kilku najważniejszych zasad BHP. Przede wszystkim wszelkie wykopy trzeba zabezpieczyć barierkami, aby nikt przez przypadek do nich nie wpadł. Ważne jest także ogrodzenie całego ternu, w tym celu można użyć specjalnych barier z czerwonymi odblaskami. Jeśli dany wykop ma większą głębokość niż metr, ważne jest zapewnienie pracownikom bezpiecznego zejścia do niego. Zwiększa to komfort i wygodę.

Istotne jest także przygotowanie na placu budowy właściwych znaków informacyjnych. Dzięki nim będzie wiadomo, gdzie można przejść, gdzie nie i na co uważać.

W jaki sposób można zabezpieczyć wykopy przed osuwanie się ziemi?

Szalunki do wykopów na wynajem to jedno z ciekawszych rozwiązań, które pozwalają na zabezpieczenie wykopu. Oprócz tego, można też postawić na skarpowanie, deskowanie czy rozparcie. Wybór metody zależy w dużej mierze od konkretnego rodzaju gruntu, a także od samego wykopu. Dzięki wykorzystaniu takich metod, można zapewnić większy komfort oraz bezpieczeństwo podczas pracy.

Właściwa ochrona wykopów jest szczególnie ważna, kiedy pracę są bardzo rozległe i głębokie. Dzięki zastosowaniu szalunków lekkich, średnich lub ciężkich można zabezpieczyć grunt przed efektem osadzania cięższych elementów. Z kolei jeśli chodzi o deskowanie wyróżnić można ściany z kolumn, palisady lub charakterystyczne ścianki szczelinowe. Warto dokładnie przemyśleć wybór zabezpieczenia, aby efekt był jak najbardziej stabilny. Znaczenie ma wiele czynników, z których z pewnością zda sobie sprawę doświadczony kierownik budowy.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.