Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Szalowanie stropu monolitycznego – jak je wykonać?

Szalowanie stropu monolitycznego – jak je wykonać?

Prawidłowe deskowanie stropu monolitycznego przekłada się na jakość i przede wszystkim wytrzymałość konstrukcji. W jaki sposób podejść do szalowania i czy wynajem w takim przypadku to opłacalne rozwiązanie?

 

System szalunkowy

Przy budowie domów jednorodzinnych dużą rolę odgrywały do tej pory klasyczne, drewniane deskowania, ale niestety czasochłonne w rozstawieniu. Przy budowie stropów monolitycznych sprawdzają się bardziej szalunki systemowe udostępniane przeważnie przez wyspecjalizowane wypożyczalnie. Od systemu szalowania stropu monolitycznego oczekuje się głównie stabilności przez czas wiązania betonu i odpowiedniego podparcia zwiększającego bezpieczeństwo pracy.

 

Działanie systemu szalunkowego

Przy szalowaniu stropu monolitycznego przydają się najbardziej dopasowane do siebie panele, do tego odporne na wilgoć i powiązane z mocnymi dźwigarami. Metalowe dźwigary doskonale podtrzymują strop i wytrzymują duże obciążenia eksploatacyjne. Występują w wersji regulowanej, co daje większą kontrolę na budowie. Wynajem szalunków stropowych opłaca się inwestorom, ponieważ każdy uszkodzony element można szybko wymienić. Wystarczy telefon do wypożyczalni.

 

Regulacja i możliwość uzyskania gładkiej konstrukcji stropu

Regulowania wysokość podpory, płyty wodoodporne, dźwigary ustabilizowane trójnogami to ciekawe rozwiązania dopasowane do pomieszczeń o różnych wysokościach. Dobry system szalowania przekłada się na gładkość stropu monolitycznego i na prawidłowe wiązanie mieszanki betonowej. Szalowanie systemowe nadaje się do ponownego wykorzystania i łatwo czyści się z zabrudzeń. Właściwe szalowanie stropu ogranicza też ryzyko uszkodzenia ścian nośnych.

 

Na zakończenie

Nowoczesne systemy szalunkowe dostępne w wypożyczalni sprawdzają się przy tworzeniu stropów monolitycznych. Zwiększają bezpieczeństwo i jakość całej konstrukcji, a przy tym wyróżniają się stosunkowo niskimi kosztami wdrożenia.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.