Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Zakup czy wynajem – jak uniknąć zbędnych inwestycji podczas prac budowlanych?

Zakup czy wynajem – jak uniknąć zbędnych inwestycji podczas prac budowlanych?

Prace budowlane to naturalnie koszty, które można w pewnym stopniu optymalizować przez współpracę z wypożyczalnią sprzętu. Zakup własnych urządzeń rzadko się opłaca, ponieważ wiąże się z przechowywaniem i coraz droższym transportem. Wypożyczalnia natomiast dostarcza gotowe rozwiązania na miejsce robót, rozstawia podnośniki, szalunki do wykopów, albo inne konstrukcje, a po zakończeniu robót wszystko zabiera bez dodatkowych opłat.

Co przemawia za wynajmem sprzętu budowlanego?

Duża przewaga to dostęp do systemów szalunków na wynajem zgodnych z aktualnymi normami BHP. Coraz więcej wypożyczalni zapewnia bezpłatne doradztwo inżynieryjne, albo udostępnia wynajem bardziej spersonalizowanych szalunków stropowych. Takie wsparcie to nie tylko niższe koszty na budowie, ale też mniej błędów konstrukcyjnych. Dzięki wypożyczalniom inwestor nie ma do czynienia z kosztami magazynowania, transportu i nie musi się martwić o uszkodzenie, ponieważ wynajem sprzętu budowlanego łączy się najczęściej z usługą wymiany niesprawnych urządzeń. Wynajem to naturalnie większa różnorodność technologii, a to okazja do przyśpieszenia niektórych zadań technicznych. Dzienne stawki wynajmu spadają przy długoterminowej, lojalnościowej współpracy. To popularna praktyka dająca większą płynność w całej branży.

Kiedy wynajem sprawdzi się najlepiej?

Ciężki sprzęt budowlany rzadko się kupuje na własność, tylko wynajmuje, kiedy staje się niezbędny do zakończenia konkretnych etapów inwestycji. Niewielkie przedsiębiorstwa budowlane, które szybko wykonują obowiązki mogą oszczędzać na wynajmie ze względu na konkurencyjność stawek dziennych. Wynajem nie ogranicza się tylko do firm, ale też klientów prywatnych, chociażby w zakresie elektronarzędzi i szalunków do wykopów. To ważna wskazówka przy stale rosnących kosztach robocizny. Wynajem sprawdza się najbardziej przy krótszych inwestycjach budowlanych lub w miejscach trudno dostępnych, z problemami magazynowania.

Na zakończenie

Wynajem sprzętu budowlanego połączony z dodatkowymi usługami, chociażby doradztwem inżynieryjnym opłaca się najbardziej i to nie tylko dla firm, ale również klientów indywidualnych.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.