Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

W jakich przypadkach sprawdzi się transport HDS?

W jakich przypadkach sprawdzi się transport HDS?

Transport HDS wykorzystuje się w sytuacji, gdy zachodzi konieczność przetransportowania dużych obiektów o niewymiarowych gabarytach oraz dużej wadze. Dzięki niemu możliwy jest załadunek oraz rozładunek tego rodzaju towarów. Warto bliżej przyjrzeć się temu, czym dokładnie jest transport HDS oraz w jakich sytuacjach może być on niezastąpiony.

Czym jest HDS?

HDS to skrót, który oznacza Hydrauliczny Dźwig Samochodowy. Jest to więc pojazd ciężarowy, który posiada zamontowany na nadwoziu dźwig. Jest on w stanie bez większego problemu podnieść obiekty ważące od kilku do kilkunastu ton. Dźwig HDS pozwala znacząco skrócić czas niezbędny na załadunek i rozładunek ciężkich i niewymiarowych obiektów. Na rynku w całym kraju działają firmy oferujące profesjonalny transport HDS, które zapewniają kompleksową obsługę obejmującą nie tylko wypożyczenie pojazdu, ale także kierowcę posiadającego niezbędne uprawnienia.

Kiedy warto skorzystać z transportu HDS?

Dźwig HDS ma bardzo uniwersalne zastosowanie i warto skorzystać z niego w różnych sytuacjach. Przede wszystkim sprawdzi się on jako pojazd do transportu różnego rodzaju materiałów na placach budowy, gdyż jest on w stanie nie tylko sprawnie przewieźć ładunek, ale i szybko go rozładować. Samochody wyposażone w HDS stosuje się powszechnie także w rolnictwie przy różnego rodzaju pracach związanych np. z transportem balotów siana.

Pojazdy HDS wykorzystywane są również do przewozu kontenerów morskich. Są one bowiem w stanie przetransportować kontenery o długości wynoszącej nawet czterdzieści stóp. Są niezastąpione także podczas organizacji transportu ponadgabarytowego związanego z przewozem elementów konstrukcyjnych, maszyn rolniczych i budowlanych itd. Dźwig HDS z powodzeniem może służyć również podczas różnego rodzaju prac leśnych do transportu drewna.

Pojazdy ciężarowe z HDS wykorzystywane są w różnych gałęziach przemysłu. Dzięki temu, że są one w stanie sprawnie załadować, przewieźć oraz rozładować w docelowym miejscu towar są powszechnie stosowane.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.