Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 602 720 900
Masz pytania? Zadzwoń do nas! +48 602 720 900

Wynajem sprzętu budowlanego – sposób na oszczędności na budowie

Wynajem sprzętu budowlanego – sposób na oszczędności na budowie

Ze względu na wysokie koszty zakupu sprzętu budowlanego, dobrą alternatywą dla kupna może być jego wynajem. Rynek profesjonalnych wypożyczalni tego typu jest obecnie wysoko rozwinięty. Znajdziemy tam więc zarówno ciężkie maszyny budowlane jak np. koparki, jak i ekwipunek niezbędny do prac naziemnych jak podnośniki. Kiedy wynajem szalunków, sprzętu do prac ziemnych i innego rodzaju oprzyrządowania jest dobrym rozwiązaniem i jaki konkretnie sprzęt warto wypożyczyć?

Wynajem maszyn i narzędzi budowlanych – jaki są korzyści?

Głównym celem każdej firmy jest minimalizowanie nakładów przy maksymalizacji zysków. Maszyny i narzędzia budowlane stanowią duży wydatek a zakup nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. W związku z tym duża część firm decyduje się na wynajem sprzętu budowlanego. Pozwala to być bardziej elastycznym w kwestii realizowanych robót, gdyż wypożyczamy to, co w danej chwili jest nam niezbędne do wykonania pracy. Warto zaznaczyć, że sam zakup nie jest jedynym problemem. Przy założeniu zakupu całego wyposażenia, w tym maszyn, trzeba zorganizować miejsce do ich przechowywania oraz regularnie serwisować sprzęt. To z kolei wiąże się z rosnącymi kosztami. W przypadku firm rozpoczynających swoją działalność, czy prywatnych inwestorów zakup wyposażenia często mijałby się z celem. Wypożyczalnie sprzętu budowlanego są w takim wypadku najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Jaki sprzęt budowlany można wypożyczyć?

Możliwości wypożyczenia sprzętu budowlanego, a także różnego rodzaju wyposażenia i narzędzi jest w zasadzie nieograniczony. Na rynku znajdziemy zarówno wypożyczalnie, które specjalizują się w najmie ciężkich maszyn, jak i takie, w których znajdziemy potrzebne do robót na wysokości oprzyrządowanie. W tym ostatnim przypadku, gdy mamy do czynienia z tymczasową konstrukcją, wynajem szalunków wydaje się korzystną i ekonomiczną opcją. Wynajem szalunków stropowych, systemowych czy fundamentalnych to rozwiązanie przede wszystkim dla firm, które mają szerokie spektrum działania i wykonują mniejsze zlecenia. Oprócz tego typu sprzętu, w wypożyczalniach znajdziemy również niezbędne na budowie agregaty prądotwórcze, różnego rodzaju pompy, piły, czy zapewniające odpowiednie do pracy warunki nagrzewnice.

Wynajem to dobra opcja w wielu przypadkach. Sprawdzi się w szczególności wówczas, gdy firma nie ma środków na inwestycje w sprzęt. Pozwala to dodatkowo zaoszczędzić na miejscu do przechowywania i niezbędnym dla prawidłowego i bezpiecznego użytkowania serwisie maszyn.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.